קורס רשם הקבלנים ענף 131 נחשב לאחד הקורסים הפופולאריים ביותר, היות והרפורמה בתחום השיפוצים שינתה לחלוטין את כל כללי המשחק. אם בעבר רק עשירית מקבלני השיפוצים טרחו להירשם בפנקס הקבלנים, הרי שהיום ישנו חוק המחייב כל קבלן להירשם בפנקס הקבלנים, במידה והוא מבצע עבודות שערכן עולה על סכום של 43 אלף ₪. כתוצאה מכך, קבלנים רבים החלו להירדם בפנקס, היות והמטרה הכללית היא לקחת פרויקטים גדולים ומשתלמים יותר. אך על מנת להירשם בפנקס, יש צורך לעמוד בלא מעט תנאים וקריטריונים שונים. אחד התנאים ההכרחיים ביותר, הוא הצורך לעבור את מבחן ההסמכה של משרד השיכון, אשר נערך אחת לחודש ללא עלות. אך על מנת לעמוד בדרישות הבחינה, מומלץ לעבור תחילה קורס רלוונטי.

קורס רשם הקבלנים ענף 131 – נעים להכיר!

כאמור, ישנו ביקוש רב ללימודי הקורס במסגרת של מכלל, אשר מסייע לכל קבלן לעבור את מבחן ההסמכה של משרד השיכון. הרפורמה שהתחום עבר בשילוב עם הרצון של רוב הקבלנים לעשות רושם חיובי יותר על הלקוחות שלהם, גורם להתעניינות משמעותית בנושא. למעשה, רוב הקבלנים מבינים כי זוהי הדרך המושלמת ביותר להגדיל את מספר הלקוחות שלהם וליהנות מפרויקטים גדולים ומשתלמים יותר מבחינה כלכלית. 

הקורס מכיל למעשה 8 נושאים מרכזיים, אשר מהווים את רוב ההתמקדות בבחינה של משרד השיכון. למשל, אחד הנושאים החשובים ביותר בקורס, הוא נושא הבטיחות. המטרה היא להעביר לקבלן את כל הידע הרלוונטי בתחום, כולל מעגלי הבטיחות באתר עבודות, הכשרות הבטיחות שיש לבצע לעובדים, תוכניות לניהול בטיחות, בטיחות חשמל וכדומה. כמו כן, הקורס מכיל פרק שלם שמוקדם לקריאת תוכניות אדריכליות. המטרה היא ללמד את הקבלן לגבי סוגי התוכניות השונים, הבנה בנושא של קנה מידה, חתכים, הכוונה של המזמין ושל הקבלן וכדומה. בנוסף לכך, הקורס מתמקד בנושאים שונים מתורת הבנייה, היות וישנה חשיבות מרכזית לתחום של יציבות מבנים. 

לסיכום, קורס רשם הקבלנים ענף 131 נחשב לאחד הקורסים הפופולאריים ביותר בתחומו. הקורס מסייע לכל קבלן ללמוד אודות חומרים שונים, מלאכות שונות, חישובי כמויות, ארגון האתר וקביעת לו"ז עבודות וכמובן חוקים ותקנות רלוונטיים.