מעוניינים לעזור לחברה ולא יותר איך לעשות את זה? אין לכם מספיק זמן בשביל זה? כל מה שאתם צריכים לעשות זה לחפש עמותה ולתרום לה כסף, אם זה בא מהלב שלכם, זה שווה הכל.

כפי שאנחנו יודעים, ישנן בישראל לא מעט עמותות אשר פועלות למען החברה, למען הקהילה. בין אם מדובר בעמותות שפועלות למען כלל החברה ובין אם מדובר בעמותות שפועלות למען קבוצות ספציפיות בחברה, קבוצות מחולשות, קבוצות שמוגדרות על פי מאפיינים שונים, החל ממאפיינים של גיל, מין, מצב רפואי, מצב נפשי, וכלה במאפיינים אחרים, למשל על פי לימודים, מגורים, צבא ועוד.

כמעט כל עמותה חיה מתרומות של אנשים. מרבית העמותות אינן נתמכות על ידי המדינה ואם כן, אז ברמה מאוד נמוכה, כלומר, מרבית התקציב שלהן מגיע דרך מקורות פרטיים, אנשים שמוכנים לתרום מכספם לשם כך. אם גם אתם רוצים לתרום לעמותה מסוימת שמדברת אליכם, אל תהססו, זו ההזדמנות שלכם לעזור לאחרים, בין אם באופן חד פעמי ובין אם באופן קבוע, דרך הוראת קבע.

אנחנו נציג במאמר זה רשימה של 5 עמותות שאתם יכולים לתרום להן. בין העמותות, תוכלו למצוא למשל את עמותת איילים, עמותה שאולי לא כולם שמעו עליה אך היא נחשבת לאחת העמותות הכי חשובות עבור סטודנטים ועבור התיישבות במוקדים בנגב, גליל ולוד, על החזון של עמותת איילים אפשר לקרוא כאן וכן כמובן לשמוע מפי חברי העמותה ומייסדיה.

עמותות שאפשר לתרום להן

עמותת איילים

כאמור, העמותה הראשונה ברשימה שלנו היא עמותת איילים. מדובר בעמותה שבונה כפרי סטודנטים בגליל, נגב ולוד, כפרים אלו מספקים מקומות מגורים זולים לסטודנטים שלומדים בסביבה ובתמורה, הם מחזירים לחברה דרך עבודה עם הקהילות באזור. על עמותת איילים אפשר לומר שהיא משלבת את החזון של מייסדי המדינה עם הצרכים של צעירים וצעירות בימינו.

עמותת עלם

אחת העמותות החשובות ביותר שפועלות בישראל כיום, עמותה שעוזרת לילדים בסיכון, ילדים שאין להם משפחות מתפקדות ואין להם תמיד איפה להיות. העמותה מפעילה מרכזים, ניידות לילה, ועוד מגוון רחב של אמצעים על מנת לעזור לכל ילד שפונה או מופנה אליהם.

תנו לחיות לחיות

כל מי שאוהב חיות, בפרט כלבים וחתולים, ישמח לתרום לעמותה זו, כמו לכל עמותה אחרת שדואגת לחיות, בין אם היא מספקת להם מקום לישון, מזון, טיפול רפואי וכל דבר אחר.

צלול

אחד הארגונים המובילים בישראל למען איכות הסביבה. הארגון פועל במטרה לשמור על סביבה נקייה, על סביבה ירוקה, בין אם זה בתוך אזורים מיושבים ובין אם זה באזורים אחרים.

התנועה למען איכות השלטון

תנועה שפעילה כבר 4 עשורים בערך, מטרתה לקדם את איכות השלטון בישראל, דמוקרטיה, שקיפות והגינות שלטונית.