היום רוב האנשים מחליפים מקומות עבודה בקצב מסחרר, דבר שגורם ללא מעט אנשים, לחפש אחר מקצוע שתמיד יהיה לו ביקוש. קורס למלגזנים למשל, הינו קורס שיכול להפוך כל אחד כמעט למפעיל מלגזה, מקצוע שנחשב למבוקש ביותר בתחומי התעשייה השונים. למרות התקדמות הטכנולוגיה, עדיין יש צורך לשנע את הסחורה ממקום אחד למשנהו, דבר שנעשה בצורה היעילה ביותר באמצעות מלגזה. בכל מחסן ובכל מבנה תעשייתי יש צורך במלגזה ובמפעיל שלה, על מנת לסדר, לארגן ולהזיז את הסחורה. על מנת לקבל רישיון להפעלת מלגזה, יש צורך לעבור קורס מקצועי ולעמוד בדרישותיו. כמו כן, כדאי לציין כי לא מספיק לעבור את הקורס, אלא יש צורך לרענן אותו אחת לשנה.

מה כדאי לדעת לגבי קורס למלגזנים?

חשוב להבין כי לא כל כך פשוט לתפעל מלגזה בתוך מבנה צפוף או בתוך מחסן המכיל אנשי צוות שונים וסחורות שונות. יש צורך לדעת כיצד לתמרן עם המלגזה במקום וכיצד לעשות זאת בצורה בטיחותית שלא תסכן אף אחד מהנוכחים. לכן המוסד לבטיחות לגיהות החליט לחייב כל בעל עסק המשתמש בשירותיו של מפעיל מלגזה, לארגן לו קורס ריענון לפחות אחת לשנה. לפי החוק, במידה ומפעיל המלגזה לא עבר ריענון בשנה האחרונה, הוא אינו רשאי לעסוק בתחום. הריענון עצמו מועבר על ידי קצין בטיחות בתעבורה, על מנת לוודא כי מדובר על קורס מלגזות מקצועי ומקיף. הקורס אמור לכלול מגוון רחב של נושאים שונים, בין היתר נהיגה במישורים משופעים , שינוע מטענים, בלימה ועצירה, תחקירי תאונות ועוד.

לסיכום, קורס למלגזנים הינו קורס שיש לעבור אחת לשנה, על מנת לרענן את הידע של מפעיל המלגזה. לא מספיק להחזיק ברישיון בתוקף, אלא יש צורך לעבור קורס הדרכה שנתי, המועבר על ידי קצין בטיחות בתעבורה.