בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות תופעה מעניינת, יותר ויותר קורסים ותחומי לימוד, אשר בעבר היינו רגילים ללמוד אותם בכיתה מול מורה, עוברים היום תהליך במסגרתו אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות ללמוד אותם אונליין, דרך המחשב בכל המקום. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא מבחן GMAT. אותו מבחן פסיכומטרי (הרשמו להכנה לפסיכומטרי) אשר נערך באנגלית ונדרש עבור כל מי שרוצה להירשם ללימודי תואר שני במנהל עסקים וכן ללימודים במוסדות זרים בחו"ל, מוסדות שמבקשים לדעת את רמת הידע והיכולת שלנו באנגלית. 

על פנינו ,זה נשמע אולי מוזר שאנחנו מעוניינים ללמוד עבור מבחן פסיכומטרי דרך קורס אונליין, שכן מדובר במבחן מאוד לא פשוט ולא סטנדרטי. אך אם חושבים על זה, ברגע שיש את כל הכלים ואת כל המידע, אין סיבה שלא נלמד אותו כך. בוודאי אם מתייחסים להיבט של הנוחות ולאפשרויות שטמונות בתהליך למידה שכזה. 

הרי, אם אנחנו לומדים למבחן GMAT באמצעות קורס אונליין, אז אנחנו יכולים בעצם ללמוד עבורו מכל מקום, בכל שעה, בין אם זה דרך המחשב הביתי, מחשב בעבודה, דרך טאבלט או אפילו דרך מכשיר סלולר. כך אנחנו יכולים לנצל כל שעה וכל רגע בחיים בשביל ללמוד, זה הכי פשוט והכי נכון. 

צריך לציין עוד נקודה, קורס GMAT, הוא קורס שמבוסס הרבה מאוד על חשיבה אנליטית, חשיבה כמותית, דברים שלא בהכרח דורשים ספרים, ובטח לא שינון וכדומה. אנחנו גם לא צריכים בהכרח לשבת מול מרצה וללמוד את החומר, אם אין לנו את האפשרות הזאת. אנחנו פשוט יכולים לשבת מול המסך, לקרוא את הנתונים, לעשות את התרגילים, זה הרבה יותר פשוט, זמין ונוח עבורנו. 

מן הסתם, בשביל שנעשה את זה בצורה חכמה, בשביל שנוכל לנצל את הכלים שעומדים לרשותנו בצורה חכמה, אנחנו צריכים לבחור קורס אונליין שיתאים לנו, קורס אונליין שיספק לנו את כל הכלים והאמצעים בשביל שנוכל להגיע לתוצאה הטובה ביותר בשבילנו. חשוב שנשקיע זמן הן בתהליך החיפוש של הקורס והן בתהליך הלמידה עצמו. כך נפיק תועלת אופטימאלית בשביל לקבל את הציון הטוב ביותר עבורנו.