הגיל הרך

כאשר אנו רוצים לבנות חצר שעשועים עלינו לעשות הבחנה בין גני שעשועים לפעוטות וקטנטנים לבין גני שעשועים המיועדים לילדים בגילאים מתקדמים יותר. הסיבה העיקרית לכך היא שישנם מתקנים 

המתאמים יותר מבחינה בטיחותית לפעוטונים.

כיצד מתאמים את החצר לגיל הרך

חצר לגיל הרך תכלול בתוכה מתקנים לא גדולים מידי לא בגובה שלהם ולא בגודלם. על המתקנים להיות עשויים ספוג עם כיסוי ולהגיע בצורות וצבעים שונים שניתן לפתוח ולסגור את הכיסוי. הספוג הרך והכיסוים הצבעוניים יעניקו לפעוטות חוויה בטיחותית והנאה רבה מהמתקן שנראה בענייהם ידידותי ומזמין במיוחד. משחקי חצר מספוג, ניתן להניח בחוץ או בתוך מבנה אך חשוב שהמשטח שעליהם הם מונחים יהיה גם הוא מרופד מעט וכך גם אם הפעוט נופל מהמתקן אין כל חשש לפציעה חרף על כך שהמתקן נמוך. 

בריכת כדורים

בריכת כדורים הינו מתקן נוסף המתאים לחצר פעוטונים כיוון שזהו מתקן שיכולים להנות בו מספר פעטות יחדיו בו זמנית ובכך הם יכולים להתחיל לרכוש להם כישורים חברתיים בזמן שהם משחקים זה לצד זה יהיה עלינו למדוד את עומקה של בריכת הכדורים ורצוי שתיהיה רדודה ככל האפשר על מנת של תהווה אף סכנה לפעוט אשר נהנה בבריכת הכדורים.

מנהרות זחילה

המנהרה יכולה להיות גליל ספוג עגול ורחב או אפילו עשויה פלסטיק קשיח ומטרתו שהפעטות יכנסנו לשם ותינתן תחושה לפעוטות של הרגשה שהם עוברים לעולם קסום דרך זחילה ומעבר במנהרה.

רכב מדומה

להציב בחצר הפעוטות מתקן המדמה רכב עם צורה דומה או זהה לכלי רכב הכולל בתוכו הגה לצד מושב. המתקן נותן לפעוטות הצצה ראשונית לעולמם של המבוגרים בכך שהם עולים על מתקן שנראה להם מוכר כיוון שנתקלו במכוניות נוסעות בעבר. 

למידע נוסף בנושא ציוד לגן ילדים