הכנה לכיתה א'

הורים רבים אשר ילדיהם עומדים לעלות שנה הבאה לכיתה א', חשים לחץ ודאגה, לא רק בגלל מעבר מגן לבית ספר ולא רק בגלל שאלות טבעיות שכל הורה מתעסק בהן, שאלות כגון, איך הילד יסתדר במסגרת החדשה, האם הוא יצליח ליצור חברויות, האם הוא יצליח להסתדר בלימודים ועוד. סיבה נוספת בגלל הורים רבים חשים לחץ ודאגה היא, בגלל שהם יודעים שהמערכת בה הילד היה קודם לכן, לא בהכרח סיפקה לו את הכלים בשביל לעלות לכיתה א'. 

על פניו, המערכת אמורה להכין את הילד לכיתה א' ולבית ספר בכלל, בכל מה שקשור ליכולות חברתיות אך גם בכל מה שקשור ליכולות לימודיות. הוא צריך להיכנס עם סט כלים בסיסי, אפילו מינימאלי בשביל שיוכל ללמוד בצורה טובה ואפקטיבית. 

לצערנו, לא תמיד גני ילדים מסוגלים למלא תפקיד של הכנה לכיתה א', ולכן הורים יכולים להשתמש בכלים חיצוניים, כמו למשל אתרי אינטרנט או כלים אחרים שיכולים לעזור לילדים בכך. 

מה בדיוק אפשר ללמוד דרך כלים חיצוניים?

בעיקרון המערכת מלמדת את הילדים שני דברים בסיסיים, קרוא וכתוב וכן חשבון. אלו דברים בסיסיים, דברים שכל ילד שנכנס לכיתה א' חייב להכיר, חייב לדעת. לא מדובר בדברים מורכבים מדי, ובכל זאת, אם הילד נכנס לכיתה א' ויודע את זה, אז יהיה לו קל ומהנה יותר ללמוד וכן הוא יצליח להתגבר על קשיים שונים. 

אחד היתרונות של שימוש במערכת זו שבאמצעותה ילדים לומדים לקרוא הוא עצם זה שהילד יכול להשתמש בה מתי שהוא רוצה, כמה שהוא רוצה, ליהנות מתרגילים שונים ולפתור אותם, כך שיהיה לו את הידע הדרוש בשביל לענות על תרגילים שונים בכיתה וכמובן להתקדם בקצב של שאר הילדים שלומדים איתו.