רוצה להחליק את השיחה ומתלבטת איזו החלקה תתאים? נכון, הרבה מאוד דעות שונות ומנוגדות מתרוצצות היום לגבי סוגי החלקות. יש האומרים שהחלקה סינית תהיה הכי טובה ומנגד, שהחלקת קראטין לא מזיקה כלל לשיער. אז מה יש בהחלקת קראטין שאין בהחלקות אחרות?

החלקת קראטין מה זה בכלל?


החלקת קראטין הנקראת גם החלקה ברזילאית היא בעצם טיפול שיקומי לשיער אשר אחת מתופעות הלוואי שלו היא החלקת השיער. בניגוד להחלקות אחרות אשר יהוו לשיער נזק. ההבדל המשמעותי בינה לבין החלקות אחרות היא זמן התפוגגותה. זו החלקה זמנית בניגוד להחלקה היפנית שהיא החלקה קבועה. ההחלקה הברזילאית היא הראשונה אשר נכנסה במהרה למספרות ובאותה המהירות גם נעלמה בעקבות תחקיר שלילי שהתפרסם. מאז היא מגיעה אלינו תחת כל מיני שמות שונים כמו החלקת קראטין ועוד אחרות. בניגוד למה שחושבים, החלקת קראטין הינה מסכנת את האדם המבע אותה אבל מאוד ידידותית לשיער שלכן.

החלקת קראטין – השלבים


החלקות קראטין יארכו לרוב זמן קצר יותר משאר ההחלקות, עד שעה וחצי.
במסגרת קורס החלקות לומדים בין היתר מהם השלבים להחלקת קראטין:

  1. חפיפת השיער בצורה יסודית, שטיפה ולבסוף ייבוש בעזרת פן.

  2. חילוק השיער לחלקות ומריחה בהדרגה על כל חלקה. במידה והשיער עבה מאוד, הספר ישתמש ביותר חומר על כל חלקה. כן, קיימים מקרים בהם השיער חזק מידי להחלקה זו.

  3. עכשיו מחכים, לאחר מריחה יסודית נמתין שעה עם החומר על השיער. מומלץ מאוד להמתין כשהשיער פזור ואפילו לסרק אותו מפעם לפעם (שישמור על מראה חלק בזמן ההמתנה).

  4. לאחר מכן נשטוף את השיער במים, בלי כל תכשיר אחר.

  5. בשלב האחרון בהחלט – מייבשים את השיער בעזרת פן או מחליק שיער מקצועי.

עדיין מתלבטת אם לעשות החלקת קראטין? בכל מצב תמיד עדיף להתייעץ עם מי שמכיר את השיער שלך הכי טוב – מעצב השיער שלך! (במידה והוא מקצועי כן?!).