קורס עבודה בגובה חיוני עבור כל עובד שאמור לבצע עבודות בגובה של 2 מטר ויותר. היום ניתן למצוא סוגים שונים של עבודה בגובה, החל מעבודות המתבצעות באמצעות סנפלינג ועד עבודות שמתבצעות באמצעות פיגומים. אך בכל עבודה שבה העובד עלול ליפול מגובה של 2 מטר ויותר, החוק מחייב אותו לעבור את הקורס שעוסק בתחום של עבודות בגובה הרלוונטיות עבורו. ניתן למשל למצוא קורס העוסק בעבודה בגובה על סולמות, על גגות של בתים, על במת הרמה ועוד. כל קורס מיועד ספציפית לסוג העבודה של העובדים, על מנת לספק להם את הכלים הדרושים לצורך עבודה בטיחותית ככל האפשר. קורסים מסוג זה רלוונטיים במיוחד עבור עובדי בניין, מתקיני צלחות לווין, מנקי חלונות בסנפלינג ועוד, קבלו מידע נוסף – אתר ליאור בטיחות

כל מה שחשוב לדעת לגבי קורס עבודה בגובה

כאמור, החוק בארץ מחייב הן את העובדים והן את המעסיק לעבור קורס העוסק בעבודה בגובה, במידה והעובדים נאלצים לעבוד בגובה של מעל 2 מטר. מעסיק שלא יקפיד על התקנות האלו, עלול לשלם קנס כספי משמעותי. כדאי לדעת כי מדובר על קורס קצר, המתקיים במפגש בודד האורך בין 4 – 8 שעות, בהתאם לנושאי ההדרכה הרלוונטיים לעובדים. הקורס כולל חלק עיוני וחלק מעשי, במטרה לספק לעובדים את היכולת להבין את התחום לעומק. חברה מקצועית ואמינה שעוסקת בתחום, תוכל לספק לעובדים מצגות מפורטות, סרטונים ותמונות הממחישים את הסכנות הטמונות בעבודה בגובה וכמובן ניתוח מפורט של מקרי תאונות עבודה, מתוך המטרה להגיע למסקנות ברורות בנושא. מעבר לכך, הקורס מלמד על ציוד מגן הכרחי ועל העבודה עמו על גגות, פיגומים, סולמות ועוד. 

לסיכום, קורס הדרכת עבודה בגובה הינו קורס חיוני, שיכול לסייע בצורה ניכרת להקטנת מספר תאונות העבודה בתחום. חשוב לעבוד עם חברה מקצועית שמתנסה בתחום, על מנת להבטיח לעצמכם ולעובדים שלכם קורס מקיף ומקצועי. קורס מסוג זה מתאים למתקיני צלחות לווין, מתקני גגות רעפים, מתקיני קונסטרוקציות ולמעשה לכל עובד, אשר נאלץ לעבוד בגובה של 2 מטר ויותר. הקורס מלמד על הסכנות הטמונות בעבודה בגובה ועל הדרכים היעילות ביותר לצמצם סיכונים.