גיטרה בס היא למעשה גיטרה חשמלית ייחודית, שיש בה מספר משתנה של מיתרים הנע בין 4 ל-12. תכליתה היא להפיק צלילים נמוכים, כמו של בס, ולכן הטווח הרחב של מספר המיתרים הופך אותה לשימושית עבור נגינה בסגנונות רבים כמו ג'אז, רוק, פולק מטאל ופאנק. גיטרה כזו דורשת שימוש במגבר. היא מזוהה עם הממציא פנדר (שנות ה-50 של המאה הקודמת),  והיה לה חלק חשוב בהתפתחות מוזיקת הרוק. הגיטריסטים משתמשים במספר טכניקות כדי להפיק את הצלילים, בין היתר בפריטה רגילה וכן פריטה עם מפרט וסלאפינג. נגני גיטרה רבים התפרסמו בעקבות אימוץ גיטרת הבס,
ועבדו מול ספקים המביאים מוצרים למוזיקאים ברמה הגבוהה ביותר!

נגנים מפורסמים בעולם

גיטרת הבס מתאימה כאמור למגוון סגנונות ושמות בולטים המזוהים איתה, שניגנו רוק ופופ הם פול מקרטני מהביטלס, סטינג בזמן שהיה חבר להקת פוליס ולפני קריירת הסולו, ג'ון דיקון מלהקת קווין הבריטית, רוג'ר ווטרס מפינק פלויד, מייקל מאדן ממארון 5 ואחרים. יש גם  נגני גיטרת בס שמזוהים עם סגנונות אחרים כמו מרקוס מילר, שניגן ג'אז עם מיילס דייויס, ג'ון פטיטוצ'י שניגן ג'אז עם צ'יק קוריאה, סטיב האריס מאיירון מיידן ברוק כבד וגם כריס נובוסליק מנירוונה באותו סגנון. טוני לוין היהודי-אמריקאי ניגן עם קינג קרימזון, ששילבה בין רוק למוזיקה קלאסית, ומייק אינז מנגן גראנז' עבור להקת אליס אין צ'יינס.

נגנים ישראלים מפורסמים

נגן הג'אז הישראלי המפורסם ביותר בעולם הוא כנראה יוסי פיין, שמשמש גם מפיק וניגן בין היתר בהופעות של דייוויד בואי. אבישי כהן מנגן ג'אז עם צ'יק קוריאה, ולגיטריסטים של להקות הרוק הישראליות יש מקום של כבוד בין הנגנים המפורסמים אלון אולארצ'יק היה אחראי על הבס בכוורת כבר בשנות ה-70, צוף פילוסוף ניגן בבס בלהקת תיסלם בתחילת שנות ה-80, אלי מגן מלהקת אחרית הימים ניגן עם זמרים רבים ובעשור הנוכחי גם עם התזמורת הפילהרמונית, מייקל בנסון ניגן בס בלהקת משינה, יאיא כהן אהרונוב פעיל גם בימינו בלהקת הדג נחש ואייל מזיג, אקס להקת הדורבנים מלווה בבס את שלמה ארצי בהופעותיו.
רוצים לקחת חלק בעולם המוסיקלי היפה הזה?
רכשתם גיטרה בס ואתם מעוניינים לקחת את צעד קדימה?
תתחילו בחיפוש אחר מיתרים לגיטרה בס איכותיים!