הגנה עצמית היא מיומנות שכל אחד צריך ללמוד – לא מדובר רק בהגנה פיזית, אלא גם בהגנה נפשית. זה עוסק בהכרת החוזקות והחולשות שלך וכיצד לשלוט ברגשות שלך מול התקפה. בחלק זה, נדבר על החשיבות של כישורי הגנה עצמית וניתן לך כמה טיפים כיצד לפתח מיומנויות אלו עבור עצמך או הילדים שלך. כישורי הגנה עצמית חשובים לגברים ולנשים כאחד. כנשים, לעתים קרובות אנו צריכות לקחת על עצמנו יותר משימות מאשר גברים, וכאשר אנו נמצאים בסביבה מוכרת, אנו בדרך כלל פגיעות יותר להתקפות ממה שהם. כתוצאה מכך, נשים צריכות להיות בקיאות במיומנויות הגנה עצמית מכיוון שהן יכולות לעזור להגן על עצמן מלהפוך לקורבן של אַלִימוּת.

הירשמו עכשיו לחוג קרב מגע בכפר סבא >>>

כישורי הגנה עצמית:

כישורי לחימה מבוצעים כהלכה הם הדבר היחיד שיכול למנוע התקפה אלימה פיזית. למרות שחלק מהלוחמים מתקשים לפרק תקיפה מילולית באגרופים, הם יכולים להגביל את ההשלכות הפיזיות של התקפה באמצעות טכניקות מתאימות. הבנה כיצד להילחם ביעילות תסייע גם למנוע מהתוקף לצבור תאוצה, ולאפשר לך לברוח יותר מהר. בהגנה עצמית, אתה לא יכול להכות יריב כשהוא למטה. לא מקובל לאחוז בצווארו של האדם וללחוץ תוך כדי הפעלת חנק. זה יכול לגרום לפציעה חמורה או למוות, שכן הלחץ על עורק הצוואר יכול להגביל את זרימת הדם למוח ולגרום לאיבוד הכרה או אפילו מוות. פרק כף היד תקיפות הן מיומנות נהדרת ללמוד להגן על עצמך מפני תוקפים קטנים וחלשים יותר, שסביר להניח שלא יוכלו להתאים לך בכוח ובגודל. ישנם שלושה סוגים עיקריים של מכות פרק כף היד: שתי ידיים, יד אחת ושילוב של השניים. ניתן להשתמש בהם משני הצדדים או מלפנים של הגוף; הם צריכים להיעשות באמצעות שונה סוג משטח מכה, כגון כף היד, המרפק או הצד של היד. מכה בשתי ידיים מכה זו נעשית על ידי שימוש בשתי הידיים ומשמשת על זרועותיו ופלג גופו העליון של התוקף שנמצא מעל הצוואר שלך. 

לסיכום; חשוב לכל אחד ללמוד הגנה עצמית: גברים, נשים וילדים. מלבד העובדה שזה חשוב לביטחון העצמי הרי שזה גם חשוב שתהיה לנו את היכולת להגן על עצמנו במידת הצורך וגם על יקירנו. קורס של הגנה עצמית בהחלט יוכל לעזור מבחינה גופנית וגם מנטלית.