עולם ה- O.D.T , מאפשר לתלמידי תיכון להתנסות ב- פעילויות מגבשות, חווייתיות ומלמדות באופן מובנה ובסביבה מאד נעימה.

המטרה של פעילות מסוג זה היא גיבוש של התלמידים והמורים וכן לפתח את המודעות של התלמידים ליכולות שלהם בצוות עם דגש על עבודה משותפת להשגת מטרה אחת.

פעילות O.D.T עבור תלמידי תיכון

פעילות ODT לילדים זו מכוונת לחיזוק הקשרים בין התלמידים ולחיבור שלהם למען מטרה משותפת תוך חיבור שלהם למטרות הקבוצה הסתכלות והתבוננות על הערכים החשובים של עבודה ביחד כקולקטיב תוך התבססות על החזקות של כל אחד וסובלנות לאחר.

4 רעיונות למשחקי O.D.T לתלמידי תיכון

משחק ראשון הוא סוג של משחק "מוקשים" הנעשה באזור פתוח כמו אזור של דשא. המשחק מתחיל כאשר מכסים את העיניים של אחד התלמידים ותלמיד נוסף מדריך אותו ע"י באמצעות הוראות קוליות כיצד לעבור מנקודה אחת לנקודה אחרת ולבצע את המשימה באופן מושלם. אסור במשימה לגעת או לדרוך על "המוקשים" המפוזרים בשטח. 

במשחק אחר יש מספר קבוצות של תלמידים ויש תחרות בין הקבוצות השונות.  כל תלמיד אוחז  בקצה של חבל, וכל החבלים של אותה קבוצה קשורים לקופסא או משטח אשר עליו מונח חפץ. כולם יחדיו ע"י עבודה קבוצתית, צריכים להעביר את החפץ ממקום למקום מבלי שהחפץ ייפול מהקופסא. 

משחק נוסף, הוא משחק של פאזל ענק אשר התלמידים מחברים יחדיו בעבודה משותפת במטרה לנצח קבוצת תלמידים אחרת.  משחק זה המפתח תקשורת וגיבוש של התלמידים. 

משחק אחר הוא משחק שמזכיר מגלשי סקי. 3 תלמידים נקשרים ברגליהם לאותו זוג מגלשי סקי וחייבים לעבוד יחד בתיאום מושלם כדי להגיע מנקודה לנקודה, תוך יצירת סנכרון ביניהם. עבורם יהיה מדובר בחוויה מהנה ומגבשת.