המאמר עוסק היום בשאלה איך להישאר אותנטי מול טלפרומטר. הדיבור מול הטלפרומפטר הוא במקרים רבים מאוד סטטי ומשעצמם ולגמרי לא חי ואמיתי. הטלפרומפטר משפיע מאוד על קצב הדיבור שנעשה בקצב מונוטוני ואחיד כאשר ישנם רווחים קבועים בין כל מילה וכל משפט. זה לא טבעי כי לא כך מדברים במציאות.

מעבר לכך בהקראה של טקסטים, אין לנו הדגשות על מילים ספציפיות וכאשר הדיבור הוא כל כך חלק ומונוטוני, השומע לא קולט מה בעצם המטרה של הדיבור ומה עומד מאחורי הדברים.

מלבד שני אלו יש גם את המבט המקובע של המקריא מתוך הטלפרומפטר כאשר הוא פשוט ממקד מבט לכיוון הטקסט מבלי להניע את העיניים בתורה טבעית ימינה ושמאלה.

קבלו טיפים משרון גדרון >>>

אז איך פותרים את הבעיות הללו מול הטלפרומפטר?

יש בהחלט מה לעשות על מנת למנוע את הנקודות הללו מלהפריע לדיבור וליצור תחושה של קיבעון והקפאה.

למעשה ברגע שאתם מודעים לבעיות אותם מנינו לעיל אשר הם אלו שמשפיעים על התחושה המתקבלת, אתם יכולים גם לפתור את הבעיות הללו כאשר תפעלו בצורה הפוכה.

כך למשל תפנימו שאתם חייבים ליצור רווחים שונים בין המילים, תדעו להדגיש לכם מראש את המילים דורשות דגש כאשר זה יסייע לכם לזכור את המילים הדורשות את הדגש. כך גם תזכרו להזיז מעט את העיניים ולא לעמוד מקובעים לנקודה אחת. ברור שכל אלו יסייעו לכם לשמור הרבה יותר טוב על הטבעיות שלכם ועל הדיבור הזורם והקליל.

גם את זה אפשר ללמוד

אז נכון שלא מדובר כאן בתורה גדולה ומורכבת אך גם את זה אנחנו מלמדים. כל מי שרוצה להתחיל לשלוט טוב יותר על עצמו ועל סגנון הדיבור שלו גם מול הטלפרומפטר, יכול בהחלט להצליח בכך על ידי תרגול נכון של מספר כללים פשוטים שנלמד אותו.