אחד המקצועות המבוקשים ביותר היום בעבודה עם כלבים, הוא ספר/ית. עבור לא מעט גברים ונשים המקצוע הזה משלב שני תחומים מאוד פופולאריים עליהם. תחום אחד הוא ספרות ובכלל עבודת יצירה, והתחום השני הוא כל מה שקשור לעבודה עם כלבים. 

זה לא פשוט כל כך להיות ספר כלבים. לא רק בגלל שצריך ידיים טובות ולהיות מאוד יצירתיים בתחום, אלא בגלל העובדה שבעת העבודה עם כלבים צריך לדעת כיצד להתנהל. צריך לדעת כיצד לשמור שהכלב לא יתפרע, לא יזוז יותר מדי ובוודאי לא יפגע בספר בתהליך העבודה. כמו כן, צריך לדעת באילו אמצעים להשתמש, בין אם מדובר על תכשירים ובין אם מדובר על מכשירים וציוד. 

היום, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של קורס לספרות כלבים קטנים וגדולים שיצאו מהם ספרי כלבים מקצועיים שעשו דרך ארוכה עד שהגיעו למקום בו הם יכולים להציע את שירותיהם, בין אם זה באופן עצמאי ובין אם זה כשכירים במרפאות או שכירים בקליניקה משלהם. 

מה צריך בשביל להיות ספר כלבים?

ראשית, צריך הרבה ניסיון. לשם כך צריך לתרגל הרבה שעות. בעיקרון, בשביל להיות ספר טוב צריך ללמוד את המקצוע ולאחר מכן להתמחות בו במקום מקצועי ומסודר. כך גם צוברים ידע וניסיון וגם לומדים כיצד לעבוד. 

שנית, צריך לדעת איך עושים את התהליך בצורה נכונה, מסודרת. צריך להכיר ציוד, להכיר תכשירים וכל מה שנדרש בשביל לייצר תהליך עבודה נכון ומדויק.

שלישית, חשוב מאוד להכיר את העולם של הכלבים מקרוב. להכיר גזעים וסוגים, לדעת להתחבר אליהם ולעשות כל מה שנדרש בשביל שבסופו של דבר, כאשר כלב מגיע להסתפר, יהיה ניתן לדעת איך להתנהל מולו. חשוב גם להכיר אמצעים שונים שיאפשרו לספר אותו בצורה בטוחה ונוחה. 

>למידע נוסף הקליקו לדף הבית של חי בר חנות לחיות