בגדים: האם לקנות או לתפור בעצמך?

ארון הבגדים שלך הוא הרבה מעבר לארון ל"פריטים פונקציונאלים". בארון, את מאחסנת ושומרת פריטים הקרובים לליבך ומייצגים תקופה בחייך, רגעים מרגשים ובעיקר – אותך. כחובבת אופנה, גם את גודשת את הארון בפריטים חדשים לעתים קרובות, ולפעמים פשוט עולה השאלה המתבקשת: האם להמשיך ולרכוש פריטים בבוטיקי האופנה או פשוט לתפור את הבגדים לבד?

 

התשובה כמובן היא שאין תשובה אחת. כל אפשרות מגלמת בתוכה יתרונות ברורים, ורגע לפני שגם את יושבת לתפור או רצה אל מרכז הקניות לרכוש את כל הקולקציה החדשה, דעי מה נכון לך (ומתי):

 

רוצה ללמוד איך לתפור בעצמך? בואי לקורס תפירה למתחילים וקורס עיצוב אופנה >>> 

לתפור בגדים – יצירה, חוויה וסיפוק

במידה ולמדת את יסודות התפירה ואת יודעת ליצור בעצמך (אף פעם לא מאוחר מדי!), פתוחה בפניך אפשרות שלא לכולן יש. תפירה עצמאית של בגדים מעניקה לך מרחב אדיר של יצירה, תוך שאת יכולה להביא לידי ביטוי את התשוקות והצרכים שלך. היתרונות המרכזיים של תפירת בגדים:

  • את לא רק לובשת, אלא גם יוצרת: מדובר על תהליך שאת עדה לכל שלביו – מכתיבת הסקיצה, דרך רכישת הבד ועד התפירה בפועל. 
  • סיפוק רגשי: הידיעה כי את יצרת את החולצה, הגופייה או השמלה שאת לובשת (ומקבלת עליה המון מחמאות), יוצרת סיפוק רב. 
  • אינך צריכה להתאים את עצמך לקולקציות בחנויות. עיצוב ותפירה עצמאיים שלך מותאמים אליך – למידות גופך, לגזרות שאת אוהבת ולטרנדים שאליהם את מתחברת.
  • ואולי אחד הדברים החשובים ביותר: הדגם שתלבשי הוא דגם ייחודי שרק לך יש אותו, זאת בשונה מרכישת פריט ממותג גדול. 

 

מתי כדאי לתפור?

  • לפני אירוע – פרטי או עסקי, כשאת רוצה "להפציץ" בשמלה מרהיבה וייחודית
  • כשבוערת בך התשוקה להביא לידי ביטוי את ההשראה שלך לפריט מוגמר, גם אם לא בהכרח תלבשי אותו.

 

קניית בגדים בבוטיקים 

ישנם בוטיקים קטנים של מעצבות וגם חנויות של המותגים הגדולים. כמעט תמיד, הנטייה הטבעית היא לרכוש את פריטי הלבוש (בטח שאת אלו היום יומיים) בחנויות השונות. עם זאת, חידוש המלתחה בשיטה זו מסתמן כלא ממש אטרקטיבי. 

 

החסרונות:

  • גם אם תבחרי לרכוש פריטים חדשים בחנויות הזולות ביותר, עדיין תפירה זולה יותר. בתור חובבת אופנה שאוהבת להתחדש, רכישת פריטים חדשים בחנויות תצריך ממך להשקיע המון כסף.
  • מאחר ואת צריכה להתאים את עצמך לקולקציה בחנויות, את עלולה למצוא עצמך מבזבזת המון (!) זמן על חיפוש פריטים שיתאימו לך. המון פעמים גם סיבובים של שעות בחנויות, לא מניבים דבר. 

 

היתרונות של קניית בגדים בחנויות:

  • מסע שופינג טוב יכול להיות חוויה. כשם ששף אוהב לעתים להתארח במסעדה ושיבשלו לו, כך גם את כתופרת או מעצבת רוצה לצרוך אופנה. לדוגמא: כשאת נמצאת בבירות האופנה הגדולות בחו"ל (ממילאנו ועד ניו יורק), ורוצה להתחדש בפריטים נבחרים שעבורך הם יצירות אומנות של ממש.