טיפוס על קירות או כזה שמתקיים בשטח פתוח – בין הרים גבעות ונקיקים מהממים – חייב להתחיל מידע בסיסי ומהכרות ענפה עם כל מה שקשור אל סנפלינג. סנפלינג היא בעצם פעילות ספורטיבית גופנית שבה מתבצע טיפוס וגלישה. התרגול מאפשר לתור את כל הארץ בחיפוש אחר מסלולי סנפלינג מאתגרים, כמו גם תרגול הפעילות באמצעות קירות טיפוס שמדמים חוויה חיצונית. לאחר מכן ניתן לתכנן יציאה אל המרחבים בארץ ובחו"ל, שמאפשרים לטפס מעלה במיומנות אל הרים וגבעות מטריפים! תוך תחושת סיפוק ואדרנלין מופלא!

כיצד מתחילים לטפס?

על מנת להתחיל לטפס על כל קיר, גבעה, נקיק או הר, חשוב למצוא קורס טיפוס למתחילים. קורס כזה יקנה את הידע והכלים המעשיים לביצוע הפעולה, תוך הכרות תיאורטית של הדרך באמצעותה אפשר לבצע את הפעילות. הקורס מתאים לאנשים ( גם ללא ניסיון קודם) שירצו להתנסות בטיפוס וגלישה ורוצים לעסוק בתחום עם מומחים שילמדו אותם כיצד לבצע טיפוס וגלישה בצורה עצמאית, אך בטוחה.

מה לומדים בקורס?

בקורסי טיפוס למתחילים, מכירים את עולם המתכות וחבלי הטיפוס. התלמידים מבינים את משמעות הפעולות, לומדים כיצד להקים עמדות טורופ, כיצד מאבטחים את האזור בו מבצעים את הפעילות, כמו גם איך פותרים בעיות בשטח, תוך לימוד הטכניקות הבסיסיות בהתחלת התנועה. התלמידים לומדים לטפס על קירות טיפוס במרחבים פתוחים או סגורים ועם הזמן מתחילים לתרגל את הטכניקות על סלעים נחלים מפלים ושאר אלמנטים דוממים בטבע.

כמה זמן נמשך קורס טיפוס למתחילים?

קורס טיפוס בטבע מתקיים על ידי מטפסי הרים מקצועיים, ומתרחש בדרך כלל 3 ימים מלאים, בעוד שיש להירשם כמה שיותר מוקדם אל הלימודים. במהלך הקורס יכירו הלומדים את עולם הגלישה והטיפוס ועם הזמן יוכלו להמשיך להעמיק בתרגול ולהגיע אל מסלולים מרהיבים בכול רחבי העולם. בכך גם שומרים על הכושר הגופני, מעלים את איכות החיים ונכנסים אל אתגרים שכולם יוצאים מהם מרוצים! אז זה הזמן להתחיל לטפס ולהנות מחוויות מדהימות ומלאות אדרנלין!