כולם מדברים על קורס QA אבל לא כולם יודעים מה זה אומר. ואכן, עבור רוב האנשים עולם התוכנה והמאפיינים שלו לא תמיד ברורים. עם זאת מי שמתעניין בתחום – כן מבין מה זאת בדיקת תוכנה, משמע: QA ומקשר את הלימודים להשתלבות בעולם ההייטק שצבר פופולאריות רבה בכול הנוגע למשרות ראויות ופרנסה טובה. 

אז מה זה QA ואיך הופכים להיות בודקי תוכנה?

QA נוגע לתהליך תכנון מוצרים ותוכנות בעולם הממוחשב והווירטואלי. מי שילמד את התחום, יוכל ללמוד כיצד מבצעים בדיקות תוכנה בכל זמן ובעיקר כאשר מתכננים מוצרים כמו גם בזמן של הקמה ובניית תוכנות חדשות. בשל העובדה שבכל רגע נתון נבנות ויוצאות לאור תוכנות חדשות: יש ביקוש רב לבודקי תוכנות משמע: אנשי QA. 

מה לומדים בקורס?

מי שירצה להפוך לבודק תוכנה, חייב ללמוד כמה נושאים חשובים כמו: כתיבת מסמכי בדיקות, הכרות עם סוגי בדיקות קיימות, הכרות עם מהות התפקיד ודרכי הבדיקה, הכרות עם שיטות העבודה הנכונות וכולי. בקורס איכותי וטוב יכירו התלמידים את מהות הבדיקות כמו גילוי באגים בתוכנות, ובין היתר יכירו את הכוח שיש לבודק כזה והשפעתו על תהליכי תכנון וייצור. 

> קראו גם על לימודי NLP במכללת פרונסיס

כיצד בוחרים קורס QA

כשאתם בוחרים קורס כזה חשוב לבחור מכללות או מוסדות לימוד מומלצים. שימו לב לשיטות העבודה שמציע הקורס ללימודים שכוללים כתיבת שאילתות בשיטות שונות, הכרות עם שפות קוד מוכרות כמו HTML  והכרות עם שאר בדיקות  חשובות. בין היתר מומלץ לבחור קרוס שמוציא אתכם עם תעודה מקצועית ומכין אתכם לראיונות עבודה ולעולם ההייטק שבו תרצו להשתלב. בהצלחה!