עיצוב הוא פרט חשוב ביותר בכל ספר ואם מדובר בעיצוב בולט בגוונים ייחודיים, קיימת סבירות גבוהה שנתון זה ישפיע על החלטת הלקוח אם לרכוש ספר זה או אחר בחנות הספרים.

עיצוב של ספר

מי שמגיע לחנות או לספרייה ומחפש סיפור קליל או דרמטי, בוחן כמה ספרים כדי להגיע להחלטה. העיצוב הוא למעשה הדבר הראשון שאליו נחשף הלקוח.

אם מדובר בספר מעוצב אשר קיים קשר בינו לבין העלילה, הרי שהנושא ידבר לליבו של הקונה, אך אם יהיו על גבי הספר שרבוטים של צורות אבסטרקטיות ללא קשר בינן לבין נושא הספר וסיפור המקרה ברוב המקרים הספר לא ידבר אל ליבו של הרוכש והוא יחפש אופציה אחרת. לעיצוב יש חלק מהותי בקבלת ההחלטות על בחירת ספר קריאה.

הקורא והספר יבלו תקופה ארוכה יחד, בסלון, בחדר השינה או במטוס במהלך הטיסה. הקורא צריך להרגיש בנוח כשהוא אוחז בספר וקורא בו. אם לא נוצרה דינמיקה או קרבה עם העיצוב, הקנייה לא תתבצע.

עיצוב ספרי ילדים

רכישת ספרים לילדים קטנים נעשית בהתאם לאופיו של הסיפור ולנושא שעליו מדובר. עיצובו של הספר, נראותו והציורים או האיורים המדברים אל הילדים, הם חלק אקוטי בהחלטה על רכישת הספר

בכל בית הילדים מבקשים שיקריאו להם בכל ערב ספר מסוים, במקרים רבים הם מבקשים שוב ושוב כמה ספרים שאהובים עליהם, הן בגלל התוכן אך גם עקב העיצוב האהוב עליהם.

לעיצוב יש חלק חשוב בהעברת המסר, הילדים מבינים את הציורים על פי דרכם, זורמים עם הסיפור משלבים בין שני העולמות הללו ויוצרים עולם עשיר ודמיוני המבוסס על הספר.

ככל שהעיצוב מיוחד יותר ויוצא דופן כך הוא יסקרן יותר את הילדים וירתק אותם שוב ושוב, דבר שמכניס כל ילד לעולם מופלא שבו הוא רוצה להישאר לפרקי זמן ארוכים.

מכלול זה מוביל את הוצאות הספרים להשקיע רבות בנושא העיצוב תוך שילוב של  גופנים מעניינים, ספקטרום נבחר של צבעים, הדפסים מגוונים ונקודות קסומות שיהפכו כל ספר לאחד יחיד ומיוחד.

קראו גם על: עימוד של ספרים