כבר שנים שמערכת החינוך מודעת לכך שהשפה האנגלית היא שפה חשובה וחיונית, ולכן כבר בבית הספר היסודי, שיעורי האנגלית מהווים חלק משמעותי במערכת השעות. מדובר בשפה בינלאומית, שהיא השפה בה מתנהלים עסקים רבים, ולכן ידיעת השפה האנגלית על בוריה, פותחת דלתות ומגדילה הזדמנויות. הורים רבים מעוניינים לסייע לילדיהם בתהליך לימוד השפה, על מנת לשפר את סיכוייהם לעתיד. כיצד תוכלו ללמוד אנגלית? אספנו 5 טיפים מעניינים.

להירשם למחנה קיץ בחו"ל

מחנה קיץ בארצות הברית הוא בין הדרכים האופטימליות ללימוד השפה, ולו בשל העובדה שמדובר במסגרת לבני נוער, בה כל הפעילויות מתקיימות באנגלית. יש מחנות קיץ במדינות שונות באירופה, אך הפופולארי ביותר הוא מחנה קיץ בארצות הברית. באופן כללי, טוב לדעת שלמחנה קיץ יש יתרונות מגוונים במיוחד, כשבין היתר ניתן ללמוד לדבר אנגלית בסאמר קאמפ בקלות! נעצור לציין שיש סוגי מחנות שונים, ואף ניתן למצוא מחנות המחולקים לפי שכבות גיל, מה שמאפשר לילדים לבלות לצד חברים בני גילם.

להוריד אפליקציה ללימוד שפות

בעולם שבו יש שלל אפליקציות, אי אפשר שלא לדבר על אפליקציה ללימוד שפות. מדובר בכלי נהדר, במיוחד כי הוא נמצא בתוך הטלפון הנייד, וניתן ללמוד דרכו בכל רגע נתון, בין אם זה במהלך נסיעה באוטובוס, ובין אם במהלך צפייה בפרסומות. חפשו את האפליקציה האידיאלית ביותר בעבורכם, והתחילו לשפר את כישוריכם בשפה האנגלית.

קריאת ספרים

מי שרוצה לשפר את יכולותיו באנגלית, להגדיל את אוצר המילים וללמוד כיצד כותבים נכון מילים, מוטב שיתחיל לקרוא ספרים. תוכלו להתחיל עם ספרונים קטנים, ולאט לאט לרכוש ספרים ברמה גבוהה יותר. הקריאה תאפשר לכם לשפר את כישורי הקריאה, תקנה לכם הבנה של השפה וכמובן תרחיב את אופקיכם ואת אוצר המילים שלכם.

צפייה בסרטים באנגלית

צפייה בטלוויזיה יכולה להיות מועילה ובייחוד כשמדובר על לימוד שפות. קחו למשל את השפה הספרדית, שהרי בני נוער רבים צפו בעבר בטלנובלות ולמדו את רזי השפה מצפייה בסדרות בלבד. נשמע מדהים, לא? ובכן ניתן לעשות את אותו התהליך גם עם השפה האנגלית. נסו לצפות בכמה שיותר סדרות וסרטים באנגלית, תוך שאתם מנסים לקלוט מילים חדשות, ביטויים חדשים וכו'. כמו כן, מומלץ בשלב מסוים לזנוח את התרגום ולצפות בסדרות ללא הכיתוב – כך תוכלו להאיץ את ההתקדמות ולהמשיך להשתפר.

משחקים

בניגוד למשחקים שמטרתם להעביר את הזמן בלבד, תוכלו למצוא בחנויות הפיזיות או בחנויות דיגיטליות משחקים שגם יפיגו את השעמום וגם יסייעו לכם ללמוד אנגלית. בין אם מדובר במשחקי מחשב ובין אם אלה משחקי קופסה, נציין כי זו דרך נהדרת ללמוד אנגלית, והיא אף עשויה לתרום לגיבוש המשפחתי באופן ניכר.

 

לימודי השפה האנגלית הם בהחלט חשובים, אבל לצד הלימודים הפורמליים, חשוב לשלב לימודים שאינם פורמליים, ופה ההורים נכנסים לתמונה – רשמו את ילדיכם למחנה קיץ, רכשו משחקי קופסה באנגלית, ספרי קריאה מרתקים וצפו יחדיו בסרטים קלאסיים. לא משנה במה תבחרו, העיקר שתצליחו במשימה ותעניקו לילדים הזדמנות ללמוד אנגלית באופן יעיל ופונקציונלי.