מדי שנה מתחרים אלפי צעירים וצעירות על אפשרות ללמוד באקדמיה, במסגרת תארים לתואר ראשון. אחד הגורמים שמשפיעים על האפשרות להתקבל לתואר כזה או אחר, הוא הביקוש אליו. בשביל להעריך את רמת הסיכויים, אזי צריך לדעת מה הם התארים המבוקשים ביותר בישראל.

10 התארים הכי מבוקשים בישראל

הנדסת תוכנה

עולם ההייטק נחשב לעולם המקצועי הכי מבוקש ועל כן גם הרבה מאוד מקצועות שקשורים אליו נחשבים מאוד מבוקשים, מאוד פופולאריים. בהנדסת תוכנה יש משרות רבות שפונות לצעירים וצעירות שלמדו את התחום, ואף על פי כן, מדובר באחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר, שכן זה מתייחס לכל הנושא של יצירת תוכנות ואפליקציות.

מדעי המחשב

מי שרוצה להשתלב בהייטק, יכול ללמוד גם מקצוע כללי יותר כמו מדעי המחשב ומשם להתקדם, בין אם זה באמצעות תואר שני ובין אם זה באמצעות קורסי הכשרה שונים.

תקשורת

עולם התקשורת מציע אף הוא לא משרות מגוונות ומעניינות, ועל כן זה לא מפתיע שמדובר באחד מתחומי הלימוד הכי מבוקשים שיש.

פרסום ושיווק

התפתחות עולם הפרסום בישראל, בין היתר בזכות פתיחתם של ערוצי תקשורת מסחריים, הפכו תואר זה למבוקש מאוד בקרב צעירים וצעירות.

ראיית חשבון

אחד המקצועות שנחשבים מאוד מבוקשים ומאוד קשים להתקבל אליהם, בגלל דרישות מחמירות של הפקולטות השונות.

משפטים

אף על פי שאנחנו יכולים לראות עלייה ניכרת במספר עורכי הדין בישראל עם השנים, עדיין מדובר באחד המקצועות הכי מבוקשים שיש.

רפואה

מדובר כנראה בתחום הלימוד הכי קשה שיש עם תנאי הקבלה הכי קשים שיש ובכל זאת, נחשב לתחום מאוד מבוקש, בין אם זה בגלל היוקרה ובגלל אם זה בגלל השכר.

מינהל עסקים

החל משנות התשעים נחשב למקצוע מאוד מבוקש, בין היתר בגלל העובדה שדרכו אפשר להשתלב בחברות מקומיות ובינלאומיות, בתפקידים שונים.

משאבי אנוש

אף הוא הפך להיות מקצוע מאוד מבוקש החל משנות התשעים, בזכות הגידול במספר מקומות העבודה וכן בזכות היכולת להשתלב בתפקידים שונים.

הנדסת תעשייה וניהול

מקצוע מאוד פופולארי, בזכות העובדה שהוא מאפשר השתלבות בתחומי עבודה שונים ומגוונים.