ישנם לא מעט דברים שאנחנו יכולים ללמוד לעשות אותם בעצמנו. היום כשיש לנו אינטרנט, סרטונים, מדריכים וכדומה, זו לא חוכמה גדולה ללמוד לעשות דברים שונים בעצמנו. העניין הוא, שלא תמיד זה נכון וישנם דברים שאנחנו לא יכולים ללמד את עצמנו, במיוחד לא בגיל צעיר.

דוגמא אידיאלית לכך הם לימודי שחייה. מדובר באחד התחומים החשובים ביותר שכל ילד חייב ללמוד מגיל צעיר ויש רבים אשר רואים בתהליך למידה זה, שלב מאוד חשוב בהתפתחות הילד וביכולת שלנו להיות יותר עצמאי ולהתגבר על פחדים שונים.

לימודי שחייה בכפר סבא או במקומות אחרים, מתבצעים כמובן בבריכות ציבוריות, שם אפשר ללמד את הילד לשחות בבריכה שמותאמת לגיל שלו. בהתחלה מלמדים אותו לשחות בבריכה במים רדודים ועם הזמן, ככל שהוא גדל וכן ככל שהוא לומד לשחות בצורה טובה יותר, אז אפשר להעביר אותו אל בריכה במים עמוקים.

החשיבות של לימודי שחייה, לילדים ובכלל, היא מאוד גבוהה. לא רק במובן הזה שהילד או כל מי שנרשם ללימודים, יוכל להיכנס לים בצורה חופשית לאחר מכן או להיכנס לבריכה ולשחות עם חברים, בני משפחה או אפילו לבד, אלא שלימודי שחייה מאפשרים להתגבר על פחדים הן ממים והן בכלל מכל החוויה הזאת, להיכנס אל מקום בו צריך להתנהל בצורה אחרת. כולנו רגילים ויודעים כיצד אנחנו אמורים להתנהל ביבשה, אך להתנהל בים או בבריכה, זה כבר משהו אחר לגמרי. לכן אנחנו צריכים להבין כיצד לעשות את זה, אנחנו צריכים להבין כיצד להתמודד עם מצבים שונים, בין אם זה עם גלים, ובין אם זה עם מצב בו יש סביבנו אנשים ששוחים ועוד.

לימודי שחייה בכפר סבא, כאמור, נערכים בבריכות ציבוריות, הלימודים מועברים על ידי מדריכי שחייה מקצועיים, חלקם בעלי עבר בתחום, קרי שחיינים מקצועיים שעשו הסבה להדרכה או שחיינים חובבים שבזמנם החופשי בוחרים גם ללמד את המקצוע.

חשוב לציין, הלימודים נערכים בשלבים עם תוכנית מסודרת, כשהמטרה היא להעניק לתלמיד את הידע הנדרש בשביל לשחות בצורה נכונה, בריאה ובטוחה.