אין ספק שאחת התוכנות הכי חשובות לשימוש משרדי ובכלל, זו תוכנת אקסל אשר שייכת לקבוצת התוכנות של אופיס. מדובר בתוכנה שיכולה לספק לנו אפשרויות שונות ליצירת טבלאות ודוחות. התוכנה מאפשרת לנו לייצר בסיס נתונים, בסיס מידע, על פי פרמטרים, על פי פונקציות ועל פי אינספור כלים ואמצעים מגוונים שיכולים לעזור לנו בתהליכי עבודה שונים. 

תוכנת אקסל היא חשובה ברמה כזו, שאנחנו יכולים למצוא קורסים ייעודים, ספציפיים, אשר מספקים לנו מידע וכלים כיצד להשתמש בה בצורה טובה. קורס זה מועבר הן בבתי ספר למקצועות המחשוב, הן במסגרת מוסדות לימוד שונים בתור קורס עזר עבור מקצועות שונים, הן במסגרת מתנ"סים ומקורות אחרים עבור חוגים, וכן, במסגרת השתלמויות שונות עבור אנשי מקצוע בתחומים שונים. 

לפני שנסביר מה לומדים בקורס אקסל, חשוב לומר, ככל שאנחנו ניקח את הקורס הזה מוקדם יותר, כך גדל הסיכוי שאנחנו נוכל להשתמש בתוכנה בצורה טובה יותר והיא תשרת אותנו, בלימודים, בעבודה ובכל דבר אחר. 

מה לומדים במסגרת הקורס

ראשית, לומדים את המאפיינים הכלליים, הבסיסיים שלה. כיצד משתמשים בתוכנה, מה הם הכפתורים השונים שיש בה, מה זה כל התפריטים, סוגי קבצים וכדומה. 

מעבר לכך, לומדים דברים מסוימים יותר לעומק, למשל, פרמטרים, פונקציות, משוואות. כיצד אנחנו יכולים לקטלג בצורה נכונה נתונים שונים, איך אנחנו קובעים כיצד למלא את הטבלה, איך אנחנו יכולים לייצא ולייבא טבלאות, יצירת גרפים ועוד שורה ארוכה של פעולות שונות אשר אפשר לבצע באקסל. 

מן הסתם, כל אחד ילמד קורס שיתאים לצרכים שלו ולרמה אליה הוא צריך להגיע או על פי הרמה בה הוא נמצא. כך הוא יוכל להשתמש בתוכנה בצורה אפקטיבית בעתיד.