אבטחת איכות (QA) היא התהליך השיטתי לקביעה; האם מוצרים עומדים בציפיות הלקוחות. קורסי הכשרת אבטחת האיכות של QA (קראו מה זה אומר בהרחבה בלינק) יכולים לעזור ללמד אותכם, כיצד להימנע מבעיות בעת העברת פתרונות או שירותים ללקוחות.

קורס QA 

קורס QA ואוטומציה זהו אחד מהקורסים היותר מעניינים שיש לעולם ההי טק להציע לכם. קצת עין ביקורתית וחיפוש אחר בעיות בתוכנות שונות ומגוונות ואתם חלק ממערך אדיר של בודקי תוכנה בכל העולם. הביקוש לבודקי תוכנה הוא אדיר ביותר ועם השנים, מקצוע זה נחשב לנחשק ביותר.

בין אם אתם אוהבים היי טק לבין אם סתם אתם מתעניינים בזה, חשוב מאוד שתבינו כיצד פועלת בקרת התוכנה, שוודאי משפיעה על כול דבר ממוחשב הנמצא בחיינו.

ההבדל בין QA ל – QC 

אבטחת איכות ובקרת איכות הם שני היבטים של ניהול איכות. בעוד כמה פעילויות של אבטחת איכות ובקרת איכות קשורות זו בזו, השניים מוגדרים באופן שונה. 

בדרך כלל פעילויות ואחריות QA, מכסות כמעט את כל מערכת האיכות בצורה כזו או אחרת, ואילו QC היא תת-קבוצה של פעילויות ה – QA. כמו כן, אלמנטים במערכת האיכות עשויים שלא להיות מכוסים באופן ספציפי על ידי פעילויות ואחריות QA / QC אך עשויים לכלול QA ו – QC.

למי מתאים להיות בודק תוכנה? 

בגדול, זהו מקצוע שלא צריך לבוא אליו לאחר כמה שנים באוניברסיטה אלא מספיק לעשות קורס QA ואוטומציה קצר ולהיכנס לעולם ההיי טק האדיר הזה של בודקי התוכנות.

בכל משחק מחשב או תוכנה מסוימת שנמצאת לכם על הסמארטפון, עבר "מבקר תוכנה", ולאחר בדיקות שונות, הוציא את המוצר למכירה – זאת אחר שלא מצא בהם שום פגם ו"תקיעות" שונות, שיגרמו למוצר להיות זניח וזול.