באופן כללי, התשובה נמדדת לפי שלב הלימוד והנגינה בו נמצא הרוכש. כמו שאי אפשר ללמד ילד לרכב על אופניים רגילים לפני שרכב על אופניים עם גלגלי עזר – כך גם עם לימוד נגינה על גיטרות: מומלץ להתחיל עם גיטרה קלאסית וממנה להמשיך לאקוסטית. מדוע? בגלל היתרונות הרבים שיש בגיטרה הקלאסית לעומת האקוסטית, שמקלים על הלומד המתחיל: אפשרות הפריטה על המיתרים הרבה יותר קלה ונעימה, שלושה מיתרים עשויים מניילון – מה שפחות מכאיב לאצבעות הלומד המתחיל, זולה יותר באופן משמעותי וגודלה גם קצר יותר ומקל על הנגינה. יתרון נוסף של הגיטרה הקלאסית הוא הצוואר הרחב שלה, שמקל על הלחיצות והפריטה על המיתרים.

אם אתם לא מתחילים בתחום, יש פרמטרים נוספים שלפיהם כדאי לשקול באיזו גיטרה עדיף לכם להשקיע: 

סאונד

הצליל המופק מהגיטרה הקלאסית יהיה בדרך כלל עגול ועמוק יותר, וניתן להתאים אותו למגוון סגנונות נגינה. הגיטרה האקוסטית לעומת זאת מפיקה צליל יותר מתכתי, הודות למיתרי המתכת שלה, וניתן אף להוסיף לה מיתרים נוספים להעשרת המנעד. הצליל הייחודי יתאים למגוון סגנונות מוגבל יותר ומקנה לה אופי יותר מודרני ועכשווי, בעוד שהצליל שמפיקה גיטרה קלאסית מקנה לה אופי יותר חמים ורך. 

מחיר

לפני הרכישה כדאי לבדוק מה גובה התקציב שאתם מוכנים להשקיע בגיטרה. גיטרות אקוסטיות לרוב תהיינה יקרות יותר מגיטרות קלאסיות, אך יחד עם זאת, גם ברכישת גיטרה קלאסית לא מומלץ לקנות את הגיטרה הכי זולה וכדאי להשקיע קצת יותר כדי לקבל גיטרה קלאסית איכותית.

טעם אישי

בסופו של דבר הפרמטר החשוב ביותר לרכישת גיטרה היא טעמכם האישי. כדאי להיות קשובים ולשים לב לאיזה צלילים אתם יותר מתחברים. אם אתם מתקשים לענות על השאלה, אפשר להיזכר איזה אמן אתם אוהבים במיוחד לשמוע ולבדוק באיזו גיטרה הוא מנגן. מומלץ גם להגיע לחנות ולהתנסות בנגינה על שני סוגי הגיטרות, כך תוכלו לשמוע את הסאונד באופן חי וקרוב יותר, דבר שיקל על הבחירה.