מספר EIN הוא מספר חברה בארה"ב הרלוונטי לצרכי מס. כשם שבארץ יש מספר ח. פ, הרי שבארה"ב המספר הזהה מבחינת מרבית המטרות שלו למספר זה הוא מספר EIN.  כל חברה או אדם שמעסיקים עובדים בארה"ב, זקוקים למספר זה. גם חברות ובנקים אשר מנפיקים מסמכי מס שונים בארה"ב, ידרשו לספק את המספר על כל מסמך שהם מנפיקים. במספר זה, מנפיקים מול רשויות המס בארה"ב וזאת על מנת לדווח על מס, לבקש הקלות מס, לפתוח חשבון בנק בארה"ב ועוד.

מי צריך להנפיק מספר EIN?

כל אדם בעל אזרחות אמריקאית שיש לו חברה אמריקאית אשר מעסיקה עובדים חייב להנפיק את המספר הזה. אולם, מעבר לאדם שזה, כל אדם שיש לו חברה בארץ או בחוץ לארץ והוא מעוניין לעשות עסקים עם חברות בארה"ב, יכול גם הוא להנפיק את המספר המדובר. כמו כן, כל אדם שפותח אל אל אס בארה"ב לצורך אחזקת נכס בארה"ב או אחזקת עסק בארה"ב חייב להנפיק מספר שכזה. מדובר על מספר שיש להנפיק בכמה מקרים ספציפיים וכל ישראלי שיש לו עסקים עם חברות בארה"ב או שיש לו עסק או נכס בארה"ב, חייב לבדוק האם גם הוא צריך להנפיק את המספר המדובר.

איך מנפיקים מספר EIN?

ישנם דרכים שונות לצורך הנפקת מספר זה: ראשית כל, ניתן לעשות זאת באמצעות האינטרנט במקרים מסוימים.  במידה והאדם לא יכול לבצע זאת באינטרנט, הרי שהוא יכול לעשות זאת בדואר באמצעות מילוי טופס מיוחד וכן, לצרף מספר פקס לטופס המדובר על מנת שאליו יגיע המספר הזה. כמובן שחשוב להגיש את הבקשה באופן מדויק, על מנת שהיא תענה בצורה הטובה ביותר. חשוב לדעת שהנפקת מספר זה איננה דורשת דיווח מס בארה"ב וכן איננה מחייבת בתשלום מס. ניתן לפתוח חשבון בנק בארה"ב עם המספר שתוציאו, אולם, מדובר על חשבון של חברה ולא של האדם הפרטי.

אם אתם מעוניינים להנפיק מספר EIN חשוב מאוד שתפנו אל אנשי מקצוע הבקיאים בתחום הזה, על מנת שאנשי המקצוע הללו יעשו עבורכם את כל מה שדורש תהליך רישום המספר הזה.