גם אם אתם כבר עובדים 5 או 10 שנים מחוץ לעולם ההייטק חשוב שתדעו שאתם בהחלט יכולים לעשות הסבה למקצועות ההייטק, ולשדרג את השכר שלכם בצורה משמעותית. הסבה למקצועות ההייטק כוללת בתוכה מגוון רחב מאוד של אפשרויות ולכן תוכלו לבחור את מה שמתאים לכם ושמעורר בכם סקרנות ללמוד. 

תחשבו על המצב הבא: בחור בן 40 שעובד בתחום הפרסום כבר קרוב ל20 שנה מאוד רוצה לעשות הסבה להייטק. אומנם לאותו בחור אין ידע מקצועי בעולם ההייטק אבל יש לו כברת דרך משמעותית שהוא צבר בעולם העבודה בכל הקשור למגוון רחב של יכולות כמו עבודת צוות, ניהול צוות תחתיו, הצגת פרזנטציות, פגישות מול לקוחות באנגלית, ניהול זמנים, הצגת דוחות להנהלה ועוד. ולכן הרבה פעמים דווקא הסבה הגילאים מאוחרים יותר יש לה יתרונות. כמובן שחשוב לבחור בהסבה שמתאימה לכם, ושיש לה ביקוש בקרב חברות ההייטק באזור הגיאוגרפי שלכם, אלא אם מדובר על עבודה מרחוק.

קורסים רבים בהסבה להייטק כמו קורס CISO הם לא קורסים ארוכים ולכן ניתן ללמוד את הקורס במקביל לעבודה שוטפת במקום העבודה הנוכחי שלכם. יש קורסים בשעות הערב אחרי העבודה ויש קורסים בימי שישי כך שאתם בהחלט יכולים לבחור קורס שיתאים לשעות העבודה שלכם. 

אילו הסבות תוכלו לעשות?

כאמור המגוון הוא רחב מאוד, והנה כמה מן ההסבות הפופולאריות במכללת שיא סקיוריטי:

קורס בודקי תוכנה – נקרא גם קורס QA. בקורס תלמדו לעשות בדיקות ובקרה על שורות הקוד שהמפתחים כתבו.

קורס ניהול רשתות – קורס מאוד פופולארי לתפקיד מרכזי בכל ארגון שבו יש רשת מחשבים  ומשתמשי קצה.

קורס אוטומציה – קורס שמקנה לכם הכשרה לעבוד כתוכניתנים בכל הקשור לבדיקות תוכנה.