לימודים היי טק

עולם ההיי טק מבוסס מאד כיום ויש בתודעה של אנשים ויזמים צעירים את המסלול הרצוי להיכנס אליו על מנת להתחיל את הדרך בעולם זה. אם בעבר תחום ההיי טק היה בחיתוליו ולא היו כללים ברורים הרי שאנשים רבים הצליחו להשיג את דריסת הרגל שלהם וכך להשתלב בתפקידים שהפכו עם הזמן לתפקידי מפתח. כיום אין זה פשוט כלל וכלל. בעקבות ההיי טק גם מסלולי לימוד באקדמיה השתנו על מנת להתאים את עצמם לביקוש ולצורך של התעשייה המתקדמת והטכנולוגית הזאת וכיום יש חשיבות והערכה כלפי אנשים משכילים, עם תעודות המעידות על לימודים גבוהים בתחומים הרלוונטיים וכמובן כאלה שכבר יש להם ניסיון כלשהו, אם מהצבא ואם מעבודה במהלך שנות הלימודים. נשאלת השאלה – מה צריך ללמוד כדי להיכנס להיי טק.

לימודים גבוהים בשירות ההיי טק

מי שכבר חי ונושם את עולם ההייטק הישראלי, יכול לספר שמדובר בשני מסלולים שונים ונפרדים – האחד הוא לימודים אקדמיים מלאים שמובילים לתואר מוכר ובמקביל יש את המסלול של לימודים מקצועיים ספציפיים וממוקדים בקורסים כאלה ואחרים. גם אלה וגם אלה יכולים להוביל את התלמידים אל חיקה של תעשיית ההיי טק ולסייע להם למצוא תפקיד מבטיח שיתאים להם, יעניין אותם ושבו הם ירגישו שהם תורמים ומסייעים לפיתוח שירותים או מוצרים חדשים לשימוש רחב. אם מדברים על לימודים אקדמיים מסלולי הלימוד המתאימים הם אלה המשלבים את מדעי המחשב והמתמטיקה בעיקר. בוגרי תארים אלה יהיו בעלי הבנה מעמיקה שתהיה להם דרושה על בסיס יומיומי על מנת למלא בהצלחה את התפקידים שלהם וגם תעזור להם לשנות מסלול תעסוקתי מדי פעם ולגוון בתפקידים שהם יוכלו למלא. כך הם יוכלו לרכוש ניסיון רב ומגוון בכמה תחומים.

קורסים מקצועיים שמכניסים להיי טק

מי שמעדיף לפנות לכיוון של לימודים מקצועיים יכול להצליח לא פחות. יש דרישה אדירה בתחום ההיי טק לאיוש משרות במגוון רחב של תפקידים וגם בחברות סטארט אפ רבות. מה שבעיקר מחפשים אלה תפקידי בדיקת איכות (QA) של תוכנה וחומרה, מתכנתים במגוון שפות תכנות, מפתחי אפליקציות, מהנדסי אלקטרוניקה ואלגוריתמים, הנדסאים ועוד. מכאן שמי שמחפש להירשם לקורס שיקדם אותו יכול לבחור מתוך שלל אפשרויות את מה שהוא חושב שיהיה לו קל ונוח יותר ללמוד ולסיים בהצלחה וכך להתחיל את דרכו בעולם זה. אין ספק שכיום עולם ההיי טק הרבה יותר תובעני ודורשני אך מי שרואה בו מטרה ימצא את הדרך להשתלב בו בצורה טובה ונכונה, כזאת שבה הוא יוכל לתרום לחברה או הארגון שבהם הוא יעבוד וכמובן שיהיה שבע רצון להמשיך שם במשך כמה שיותר זמן.