הרבה פעמים בתי עסק ובעלי מקצוע בתחומים שונים, נדרשים להשתמש בתוכנות מסוימות, אך לא באופן מלא ולא כפי שהן מוצגות לקהל הרחב. כלומר, הם צריכים להשתמש בתוכנות על פי פונקציות ופרמטרים ספציפיים שמתאימים להם. הרעיון הוא לדעת כיצד לפתח יישומים ולייצר פונקציות שיתאימו ספציפית לבית העסק. 

זה בדיוק מה שלומדים במסגרת קורס אקסל VBA. מדובר בקורס ייחודי שמטרתו להכשיר עובדים בחברות וארגונים שונים, כיצד לעבוד בסביבת אופיס בכל ואקסל בפרט, על פי פרמטרים ופונקציות שבית העסק שלהם זקוק להם. כלומר, לא מדובר על עבודה באקסל בצורתו הרגילה, אלא על פי פונקציות ספציפיות שישרתו את בית העסק. 

ההיגיון שעומד מאחורי קורס כזה, הוא שכל בית עסק ידע לייצר דרך תוכנת אקסל את הפרמטרים הרלוונטיים עבורו. כך הוא גם יוכל לפתח כלים ייחודים לעבודה של בית העסק וגם הוא לא יצטרך להשתמש בפרמטרים שאינם חיוניים לו. כך גם יוצרים תהליך עבודה יותר איכותי וגם יותר תוצר הרבה יותר טוב. 

כיצד בוחרים את הקורס הנכון?

ישנם גורמים שונים אשר מתמחים ביצירת קורס אקסל VBA על פי הצרכים של בתי עסק שונים. אנחנו צריכים לבחון מה אותם גורמים מציעים לנו, איזה ניסיון עומד לרשותם, מה בדיוק הם מספקים לנו במהלך הקורס, כמה זמן הוא נמשך, היכן הוא נערך, וכמובן כמה הוא עולה לנו. 

בדרך כלל, קורס כזה נערך בבית העסק עצמו, באופן פרונטאלי מול העובדים, כשהמטרה היא להגיע למצב בו הם מסוגלים לעבוד בסביבת אקסל ולייצר את הכלים הרלוונטיים עבורם, על פי הצרכים והדרישות של בית העסק. כך מייצרים תהליך עבודה יעיל ונכון לאורך זמן בצורה עקבית.