מורים רבים נושאים איתם חותמות אשר משמשים לצרכים שונים. לעיתים החותמת משמשת אותם לצורך חתימה על מסמכים מסוגים שונים שהם מספקים לתלמידים ולעיתים לצרכים אחרים. אפשר למצוא דוגמאות שונות של חותמות בחנויות שמתמחות בתחום זה ובכלל בחנויות שמיועדות עבור ציוד למורים.

כל מורה יכול לבחון איזו חותמת רלוונטית עבורו, על פי מה שהוא מחפש, על פי המאפיינים הנדרשים עבורו. בין אם מדובר בחותמת משמעותית בעלת סמכות ובין אם מדובר בחותמת שנועדה לספק חתימה אישית, משעשעת ונחמדה במסמכים שהוא כותב ומגיש לתלמידים שלו. לעיתים, החותמת נועדה בסך הכל, בשביל לייצר סוג של קירבה ותחושה של חום כלפי התלמידים.

כך למשל, אפשר למצוא חותמות עם חיות אשר כוללות ביטויים ותארים שונים, אשר התלמידים ישמחו לקבל על גבי עבודות ומבחנים שהם מקבלים בחזרה, יחד עם הציון מהמורה. צריך לומר, בשביל שכל תלמיד יקבל חתימה שמתאימה עבורו, הרי שעל המורה לרכוש מספר חותמות ולא רק חותמת למורה אחת. כל אחת מהן, תתאים לסיטואציה שונה, בהתאם לציון ולמסר שהמורה רוצה להעביר לתלמיד.

 

איך יוצרים חותמות בצורה טובה

תחילה צריך להחליט אילו חותמות רוצים לרכוש. האם יהיו אלו חותמות שיכללו רק מילים וביטויים או גם ציורים של חיות או ציורים אחרים. חשוב שזה יהיה מתאים גם לגיל של התלמידים השונים.

לאחר מכן, יש להחליט מה יהיה גודל החתימה, ובהתאם לכך יהיה גם גודל החותמת. חשוב לציין, לא מדובר בחותמת גדולה, אך היא בהחלט יכולה להיות משמעותית באופנים שונים.

חשוב להדגיש עוד, אפשר לייצר חותמות בשחור לבן וכן אפשר להוסיף גוונים נוספים, כמובן שזה עולה יותר, אך יחד עם זאת, ייתכן מאוד שזה יהיה הרבה יותר מרשים ומיוחד.