לימודי צ'י קונג הפכו לפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, אנשים רבים בוחרים ללמוד את התחום לעומק, על מנת לשפר את איכות החיים שלהם. צ'י קונג הינו חלק מהותי מהרפואה הסינית, הוא נועד כדי לאזן את הגוף ואת הנפש, לחזק את המערכת החיסונית ולשפר את התחושה הכללית. ניתן היום למצוא סגנונות שונים של צ'י קונג, כאשר לכל סגנון יש את הייחודיות שלו. אך בכל אחד מהסגנונות השונים, ניתן למצוא עבודה עם הצ'י (אנרגיית החיים). מי שבוחר להשקיע בלימודי צ'י קונג, יגלה כי התרגול מאפשר זרימה של אנרגיית הצ'י, בדומה לשיטת הדיקור הסיני או לעיסוי הטווינא. התרגול יכול לאפשר לצבור אנרגיה, לאגור אותה או להזרים אותה באזורי הגוף השונים. מתרגל רציני שמעוניין להתפתח ולהתקדם בתרגול האישי שלו, חייב להקדיש לפחות שעה אחת ביום לתרגול הסדרות השונות. בצורה כזו, ניתן להתחיל להרגיש את זרימת הצ'י בגוף ולשלוט בה.

לימודי צ'י קונג – נקודות חשובות שכדאי להכיר לפי אמיר פרלמן

כאמור, על מנת להעמיק את הידע ואת היכולות האישיות, יש צורך להשקיע את הזמן והאנרגיה הדרושה בתרגום אישי. רק לאחר מספר שנים של תרגול, ניתן להתחיל ללמוד צ'י קונג טיפולי או סדרות צ'י קונג מתקדמות יותר. אנשים שכבר הגיעו לשלב הזה ומעוניינים להעמיק את התרגול שלהם, יכולים להירשם לקורס מקצועי שמיועד בדיוק עבור המטרה הזאת. בזמן הלימודים הסטודנטים ילמדו את הסדרות המורכבות יותר, הם יקבלו את הכלים הדרושים להם לצורך הבנה עמוקה יותר של התחום וכמובן יתנסו במגוון רחב של יתרונות שונים. צ'י קונג מוביל לשיפור ברמת הגמישות, בתחושה הכללית של הגוף, ביציבה ובשיווקי המשקל. מעבר לכך, התרגול מעלה את רמות האנרגיה ומאפשר תחושה חיונית ונעימה יותר לכל אורך היום. להמחשת התרגול מוזמנים לצפות בסרטון https://www.youtube.com/watch?v=rVSsqh2lPQY&feature=youtu.be

לסיכום, לימודי צ'י קונג יכולים להתאים לכל אדם שמעוניין לשפר את הבריאות שלו או את המצב הנפשי והרגשי שלו. אמיר פרלמן מסכם כי ניתן לתרגל צ'י קונג בכל גיל ובכל מצב פיזי, היות והתרגול אינו קשה מידי ולכן מתאים לכולם. בשלב מאוחר יותר, ניתן להעמיק את התרגול באמצעות לימודים מתקדמים יותר.