מחסום כתיבה יכול להיות אחד הדברים הכי מתסכלים. אתם רוצים לכתוב, פיניתם לעצמכם זמן לכתוב, גייסתם תקציב שיאפשר לכם לשבת ולכתוב בשקט ללא מחשבות של איך להוציא ספר ראשון, אבל המילים לא מגיעות. 

אתם מנסים כל דרך שאתם מכירים, כדי לפרוץ את המחסום, אבל עדיין לא מצליחים.

אז מה אפשר לעשות? הנה כמה שיטות בדוקות.

להתחיל באמצע הספר

לעתים יש לכם רעיון לספר, אבל קשה לכם להחליט איך להתחיל את הסיפור. אז ותרו על ההתחלה (בינתיים) והתחילו לכתוב מהאמצע, או אפילו מהסוף. תמיד תוכלו לחזור ולכתוב את החלק הראשון, כשהכתיבה תהיה לכם קלה יותר.

לכתוב בשקט

כתיבה יצירתית מצריכה לא רק שקט באוזניים, אלא בעיקר שקט בתוך הראש. לשם כך, חשוב להימנע מכל צורה של הסחת דעת, שיכולה לפגוע לכם בתהליך היצירתי. כבו טלפונים, נתקו את הווצאפ והמייל מהמחשב, מצאו לעצמכם סביבה פנויה ושקטה והתחילו לעבוד.

free your mind

לפעמים המוח שלכם רק צריך קצת עזרה חיצונית כדי להשתחרר. פעילות גופנית, מדיטציה ויוגה, הן פעולות ידועות בהשפעה הטובה שלהן על המוח. הן עוזרות לשחרר חומרים מרגיעים ומשחררים, הן מאפשרות מעבר של המוח לגלי אלפא, הן מאפשרות למחשבות להסתחרר בחופשיות ולכן הן גם עוזרות מאוד לפרוץ מחסומי כתיבה.

כתבו כאילו שאף אחד לא קורא

ביקורת עצמית היא אחת האויבות הגדולות של יצירתיות. לכן המשפט "רקדו כאילו שאף אחד לא מסתכל" היא כל כך נכונה. רק כשאתם חופשיים מביקורת, אתם יכולים לפרוח ולהיות במיטבכם. לכן, נסו להימנע מקריאה של הטקסט לצורך ביקורת. 

נסו להשאיר את קריאת הטקסט ליום למחרת הכתיבה או אפילו כמה ימים לאחר הכתיבה. הביקורת העצמית שלכם תהיה הרבה יותר מתונה ותוכלו להמשיך לכתוב, כאילו שאף אחד לא קורא.

> קראו גם: איך בוחרים הוצאה לאור