מבחן הפסיכומטרי הוא אחד המבחנים הקשים ביותר שתעברו בחייכם הקשורים בלימודים כמובן. ציון המבחן יכריע אילו מקצועות לימוד יהיו פתוחים בפניכם (כל זמן שזה יישאר הציון ולא תשפרו אותו במבחן חוזר) ועל כן תלמידים רבים אינם מקלים ראש במבחן הזה ורוצים להצליח בו וישקיעו בו כל מה שהם יכולים. תלמידים מסוימים זקוקים לפסיכומטרי מותאם על מנת לצלוח את המבחן בציון הנדרש ובנינו? את מי זה מעניין אם הייתה הקלה או לא לאחר קבלת הציון הסופי? אתם מבחינתכם צריכים לעמוד על השגת ההקלות הדרושות לכם כדי לצלוח את המבחן בציון שאתם צריכים למסלול הלימודים שאתם שואפים אליו.

לפרק את החששות מהתיכון:

תלמידים רבים מגיעים ללימוד הפסיכומטרי אחרי צבא או אחרי שעברו דבר או שניים בחיים. כשהם חוזרים למסלול הלימודים (וזה מתחיל בלימוד הפסיכומטרי כאמור) מתחילים החששות שמא יהיה להם משעמם כפי שהיה להם בבית הספר, שמא החומר הלימודי לא יועבר בצורה מעניינת ואולי בכלל שהם איבדו את היכולת שלהם ללמוד ולהתרכז כבר בגילם שכן היום הם כבר צריכים לדאוג לעצמם (ולעתים גם למשפחתם) לפרנסה ודאגות אחרות. השלב הראשון בתרגול הפסיכומטרי במכללת זינוק הוא לפרק את החששות מהתיכון, ללמוד בקבוצות קטנות וללמוד את החומר בצורה כיפית ומעניינת.

אילו סוגי הקלות יש בפסיכומטרי?

פסיכומטרי מותאם הוא פסיכומטרי עם הקלות. בפסיכומטרי יש כמה וכמה הקלות שכדאי לכם להשיג כדי להקל עליכם את המבחן ולהגדיל את הסיכוי שלכם לקבל ציון גבוה בהרבה. כך למשל תוכלו להיעזר במחשבון, לקבל הקראה באנגלית/עברית, לקבל תוספת זמן, לקבל הפסקה בין פרקי המבחן, לקבל שאלון מוגדל יותר לבעלי קשיי ראייה, לענות על המבחן בחדר נפרד או בכיתה מצומצמת יותר ועוד.

אז מדוע דווקא לימוד פסיכומטרי דרך זינוק?

מכללת זינוק מציגה נתונים מרהיבים של למעלה מ80% מתלמידיה אשר זכו להקלות בזכות העזרה והליווי של המכללה. כמו כן במכללה פותחו טכניקות לימוד מיוחדות ומעניינות וכל מורה נבחר בקפידה רבה ובהתאמה לסגנון הלימוד המבוקש. במסגרת הלימודים במכללת זינוק יש יותר מפגשים כולל מפגשי אונליין, לימוד בכיתות קטנות יותר על מנת להקנות יחס אישי יותר לכל תלמיד ועוד.