מה לא נאמר על תחום ההייטק? אנחנו במדינת מדינת ההייטק וההמצאות וכל יום קמים סטארטאפים חדשים, חברות הייטק וטכנולוגיה וגם החברות הקיימות מתפתחות וגדלות. הרבה כסף נשפך ויישפך בתחום שכל הזמן מחפש עוד ועוד עובדים. ובכן על אף הביקוש הרב לעבודה בתחום הרי שסיום קורס בתכנות לא יספיק לכשעצמו להתקבל להייטק כמו משרות data scientist. חברות מחפשות היום אנשים עם אופי מתאים, כזה המתאים לרוח החברה, לסביבה טכנולוגית מתקדמת ודינמית, אולי אפילו אנשים עם ניסיון או כמה הכשרות. אם אתם רוצים לדלג על משרת הג'וניור ולמצוא משרת הייטק מכובדת, אפילו כעובדים מנוסים בתחום – כדאי שתתחילו לעבוד על קורות החיים שלכם.

הכשרות מקצועיות:

בניית קורות חיים צריכה להציג את הניסיון המקצועי וההכשרות המקצועיות של אותו עובד כדי שבעל העסק יוכל לבדוק אם אותו עובד מתאים לעסק ולסוג המשרה שהוא מחפש בה עובדים חדשים. הבליטו הכשרות מקצועיות הרלוונטיות לסוגי התפקידים שאתם רוצים להתקבל עליהם. כלומר אם יש לכם תואר ראשון בכלכלה מנהל עסקים זה אולי לא קשור למשרת מתכנת אבל אולי רלוונטי להזכיר כאופציה לניהול צוות, ניהול מחלקה או אפשרות קידום בעתיד. אבל אם יצא לכם לאחר הצבא לעשות קורס בנגרות או במטבח למשל זה לא רלוונטי למשרה ולכן אל תבזבזו מקום יקר על הדף.

ניסיון מקצועי:

גם בניסיון המקצועי עדיף להזכיר מקומות עבודה או תפקידים העשויים להיות רלוונטיים עבורכם למשרה שאתם ניגשים אליה. מומלץ להבליט את הניסיון מהשנים האחרונות ולהציג אותם בסדר כרונולוגי הפוך; כלומר בראש הדף יהיה מקום העבודה האחרון שלכם. כדאי לקבל מידע וטיפים על בניית קורות חיים באתר expoint.

כישורים נוספים:

אם יש לכם הסמכות נוספות או כישורים נוספים שעשויים לתת לכם יתרון על פני המתחרים שלכם לקבלה לתפקיד זה המקום לציין אותם, לדוגמה: תכונות אופי חשובות, זמינות לעבודה במשמרות ארוכות, ניסיון מקצועי בצבא וכו'.