כמה פעמים נתקלתם במצב בו מישהו בסביבתכם היה זקוק לעזרה ראשונה ולא ידעתם כיצד לעזור לו. כמה פעמים נתקלתם במצב בו מישהו נפגע וכל מה שיכולתם לעשות זה להרגיע אותו ולחכות עד שיבוא אמבולנס בשביל לטפל בו. כמה פעמים שאלתם את עצמכם איך אתם הייתם נוהגים אם הייתם מוצאים את עצמכם במצב בו היה עליכם לטפל באדם שנפגע, והבנתם, שאין לכם מושג מה הייתם עושים. 

על מנת להימנע מלהיות במצב כזה בכלל או שוב, הפתרון הטוב ביותר זה לקבל את הכלים הנדרשים בשביל לספק את העזרה הנדרשת. לשם כך בדיוק, אתם יכולים להירשם ללימודי קורס עזרה ראשונה באשדוד וכן במקומות אחרים בארץ. כך אם חס וחלילה, תמצאו את עצמכם בסיטואציה בה אתם נדרשים להגיש עזרה, לא תהיה לכם שום בעיה לעשות את זה. תוכלו לעשות זאת בצורה פשוטה ונוחה. 

צריך לציין, קורס עזרה ראשונה הוא רלוונטי, לא רק עבור אנשים שנמצאים בתפקידים שמחייבים זאת, למשל, מדריכים, מורים, מאמנים, מטפלים וכדומה, אלא גם לאנשים מן השורה, אנשים שאינם עובדים באחד המקצועות הנ"ל, עוד מידע באתר https://www.malar.co.il.

מדוע זה הכרחי ללמוד עזרה ראשונה

ראשית, זה מספק לנו את כל הכלים והידע הדרוש לנו בשביל לעזור לאנשים שנפגעים, נחבלים, נפצעים, או כאלה שנמצאים במצב שמחייב לנו לעזור להם באופן מיידי, עד שיקבלו טיפול מקצועי של פרמדיקים ורופאים. 

שנית, זה יכול לייצר אצלנו תחושת ביטחון, אם נניח אנחנו רוצים לצאת לטיול בשטח, אנחנו לא נחשוש שמא יקרה משהו, שכן יש לנו את הכלים להתמודד עם כל מצב בו נמצא את עצמנו. 

שלישית, כאמור, יש מקרים בהם זה הכרחי ללמוד את זה כחלק מהמקצוע והשירות שאנחנו אמורים לספק.