יוקלילי הוא כלי נגינה נהדר בעל צליל ייחודי.

היוקלילי הוא כלי בעל היסטוריה רבת שנים. מקורו של כלי הנגינה יוקלילי הוא בהוואי, שם הוצא לפני כ-400 שנה. הוא התפתח ככלי למוזיקת פולק הוואית ע”י אנשי הוואי והוא הפך לחלק בלתי נפרד מהתרבות שלהם, והוא כלי הנגינה הפופולרי ביותר שם עד היום.

יוקלילי הוא כלי מיתר קטן וצר הנראה כמו גיטרה קטנה

מנגנים בו על ידי פריטה על ארבעה מיתרי ניילון באצבעות או באמצעות מפרט. היוקלילי עשוי מעץ ולו גוף חלול וצוואר ארוך. הגוף נקרא גם “בטן” והוא משמש כתיבת תהודה. המיתרים מוצמדים לצוואר הכלי והם רוטטים בתגובה לפריטה של המנגן בהם.

את הצליל של היוקלילי ניתן לתאר כשילוב של מוזיקת הוואי יחד עם מוזיקת ג’אז, וניתן להשתמש בו על מנת להפיק מגוון רחב של סגנונות. ביוקלילי ניגנו מוזיקאים רבים ושונים לאורך עשורים רבים והוא מצא את דרכו למגוון סגנונות מוזיקליים כולל רוק, קאנטרי, בלוז, ג’אז ומוזיקה קלאסית.

בשנים האחרונות הפופולריות של היוקלילי נמצאת בעליה. אחת הסיבות לכך היא שהיוקלילי הוא כלי מושלם לאוהבי מוזיקה. הוא קל לנגינה, וכל אחד יכול ללמוד לנגן בו. סיבה נוספת לפופולריות שלו היא העובדה שהוא קל מאוד לנשיאה ועלותו נמוכה.

היוקלילי מגיע במגוון רחב של סוגים, במספר צורות שונות ומסוגי עץ שונים, מה שמביא לכך שיש טווח רחב של מחירים, החל מ-160 ש”ח ועד אלפי ש”ח.

ליוקלילי ארבע גרסאות שונות, שלכל אחת מהן כיוון שונה. יוקלילי סופרן (המקורי), יוקלילי קונצרט, יוקלילי בריטון ויוקלילי טנור.

אמנים מפורסמים רבים עשו שימוש ביוקלילי. בין היתר, אדי ודר, סולן להקת פרל ג‘אם, וחברי להקת הביטלס ג‘ון לנון, פול מקרטני וג‘ורג‘ האריסון. 

>>>למידע נוסף ורכישה בקרו באתר סאונד צ'ק