יהיו שיטענו, שאין באמת צורך ללמוד לדבר אנגלית באופן מקצועי, הרי אנחנו יכולים להקשיב לסדרות טלוויזיה, סרטים, שירים, וכך אנחנו יכולים ללמוד כיצד לדבר אנגלית באופן עצמאי. 

על פניו יש בכך משהו. מרבית האנשים בעולם, ככל הנראה, למדו לדבר אנגלית בצורה כזו, לכן מדובר באחת השפות הכי מדוברות שיש. למרות שישנן שפות אשר נחשבות מדוברות יותר בגלל שהשימוש בהן קיים ביותר מדינות. אנגלית היא ללא ספק השפה הכי מדוברת בעולם, גם אם היא לא רשמית בהרבה מאוד מדינות. 

יחד עם זאת, אם אנחנו רוצים לדבר בצורה נכונה, ואם אנחנו רוצים לנהל שיחות בצורה רהוטה, הן שיחות מקצועיות, שיחות אישיות, וכל סוג אחר של שיחה, אזי שעלינו ללמוד את השפה ועלינו ללמוד כיצד לדבר אנגלית בצורה נכונה. אנחנו יכולים ללמוד מהטלוויזיה כיצד לדבר את השפה, אך כשנצטרך לתת הרצאה באוניברסיטה או מול עובדים ומשקיעים, לא נוכל להשתמש במה שלמדנו מסדרה כזו או אחרת, נצטרך לדבר איתם בצורה אחרת. לשם כך, עלינו ללמוד איך לדבר אנגלית. 

איך עושים את זה בצורה נכונה

לשמחתנו, יש לנו לא מעט אפשרויות וכלים כיצד ללמוד ולדבר אנגלית בצורה נכונה, דרך האתר לומדים חכם למשל. אנחנו יכולים להשתמש בשורה ארוכה של כלים, דיגיטליים ואחרים, שיכולים לעזור לנו בכך. למשל, אנחנו יכולים להקשיב לשיחות ולחזור עליהן, אנחנו יכולים לשנן מילים ומשפטים, אנחנו יכולים לעבוד עם גורמים שמתמחים בכך ועוד. 

חשוב מאוד שאנחנו נחזור שוב ושוב על מילים, ביטויים ומשפטים, חשוב מאוד שאנחנו נתרגל כל הזמן את השפה וכן חשוב מאוד שלא נשתמש בה בכל הזדמנות. זה נכון גם בשביל לתרגל אך גם בשביל לבנות את הביטחון העצמי שלנו בכל הקשור לדיבור ויכולות שימוש בשפה.