הרבה אנשים שמגיעים לגיל פרישה מצפים לרגע הזה, מצפים לנקודה בה הם יחזירו את כרטיס העובד שלהם, יצאו משערי העסק ויוכלו לעשות מה שהם רוצים. הם מניחים שזה החופש המוחלט, עכשיו הם יכולים לתכנן תוכניות עם בן או בת זוג, ילדים, נכדים, בלי שום הפרעות. 

העניין הוא, שהרבה מאוד אנשים מגיעים לגיל פרישה, ואז מגלים שהם מתקשים להתמודד עם הסיטואציה. הם פורשים מהעבודה ומתקשים למצוא את עצמם. הרי העבודה, עם כל הקשיים, יצרה להם מסגרת, לוח זמנים, במקרים רבים היא העניקה להם תכלית מסוימת, נתנה להם תחושה של רלוונטיות. כעת כשהם פרשו, כל זה נעלם. 

אחת הדרכים להתמודד עם הסיטואציה, היא באמצעות קורס הכנה לפרישה. הרעיון הוא, להכין אנשים שעומדים לצאת לפנסיה ולפרוש מעבודתם, כיצד להתרגל לחיים שאחרי, כיצד להתרגל לחיים בלי עבודה, בלי מסגרת זמן קבועה, איך להתרגל לחיים בהם לא צריך לקום כל בוקר ולעבוד, אלא אפשר לעשות דברים אחרים, צריך לעשות דברים אחרים. 

למה אנחנו צריכים קורס הכנה

סיבה אחת היא, מאחר והעבודה מילאה את חיינו כל כך הרבה זמן, באופן עקבי, באופן כל כך משמעותי, הרי שאנחנו חייבים ללמוד כיצד להתכונן לחיים שאחרי. אנחנו צריכים לדעת כיצד לנחות על הרגליים ולמצוא לעצמנו עיסוקים. 

סיבה שנייה, הרבה פעמים פרישה מעבודה מלווה בתחושת דיכאון, לעיתים היא נוצרת עם הזמן, בין אם זה מתחושת שעמום, בדידות, חוסר רלוונטיות. קורס פרישה מכין אותנו למצב כזה וכיצד להימנע מלהגיע אליו. 

סיבה שלישית, בעזרת קורס פרישה נוכל ללמוד על האופציות השונות שעומדות בפתחנו, מה אנחנו יכולים לעשות, איך אנחנו יכולים להסתדר, והכי חשוב, איך למצוא עניין בדברים חדשים.