סימפטומים לאבנים בכליות – תשארו ערים לסימנים

אבנים בכליות או אבנים בדרכי השתן עלולים להיות תופעה מעיקה וכואבת מאוד. מנגד יש מקרים בהם אנשים שיש להם אבנים בכליות לא חשים בכלל בסימפטומים. אבל חשוב כל כך שמי שיש לו עבר רפואי שכלל אבנים בכליות יהיה ער לסימנים. וזאת כדי להיות מודע למה שמתחולל בגופו, ולקבל הנחיות רפואיות מתאימות שיעזרו לו לחיות בבריאות וללא צורך בטיפולים פולשניים ולא נעימים.

מהם הסימפטומים הרווחים?

כאמור יש מי שיכול לא לחוש בכלל שיש לו אבנים בכליות, לעומת זאת יש כאלו שסובלים סבל רב כתוצאה מהאבנים. יש מספר סימפטומים מוכרים שמעידים על הימצאות אבנים בכליות.

  • אי ספיקת כליות – במקרים מסוימים אבנים בכליות עלולות לגרום למצב של אי ספיקת כליות.
  • כאבים – במקרים מסוימים אבנים בכליות תגרומנה לכאבים עזים. מקור הכאבים הינו בעווית של הכליות.
  • דם בשתן – במקרים רבים עלול להימצא כתוצאה מאבנים בכליות דם בשתן. אם כי יש לסייג שלא מדובר על סימפטום שאדם יגלה בעצמו. כיוון שמדובר על הימצאות מזערית של דם.

להיבדק כהלכה

חשוב כל כך להיבדק באופן מקצועי במידה ומתעורר חשש בדבר הימצאות אבנים בכליות. הבדיקה המקצועית תכלול שימוש באמצעים רפואיים מתקדמים ומכשירי דימות. כאשר המטרה היא לזהות האם בכלל יש אבנים, לזהות את כמות האבנים, את גודלם ואת מיקומם. מלבד זאת ינסו לזהות מהו הרכב האבנים על מנת להגדיר את שיטת הטיפול הנכונה והיעילה ביותר עבורם.

לבחור מומחה לאבנים בכליות

בכל תחום רפואי יש מומחים יותר ופחות. כמובן שאנחנו צריכים למצוא מומחה בעל מוניטין לנושא אבנים בכליות על מנת לעבור טיפול יעיל וטוב. כמו כן נקבל ממנו הדרכה באשר לסימפטומים ולהנחיות שעלינו ליישם.