אם אתה סטודנט שמתקשה בלימודיך וגם אובד עצות בקשור לעבודות ההגשה שלך, ננסה לסייע לך בצורה הטובה ביותר. הכנו עבורך טיפים לכתיבת עבודה מוצלחת. עבודה מסוג זה הינה השדה המחקרי האישי של הסטודנט, המבטא את יכולותיו וכישוריו האקדמיים במוסד בו הוא לומד. סוג העבודה הנפוץ בו לרב במהלך לימודי התואר יהיה עבודה סמינריונית. ישנן מספר סוגים: מחקר כמותי, מחקר איכותני ומחקר עיוני. אם אתה סטודנט שמוצא קושי רב בכתיבת עבודתך או בתכנון כתיבת עבודתך, אם אתה נושא הזמן מעיק עליך, אם חסר לך הידע בנוגע לעבודתך ואם אתה צריך טיפים לכתיבת עבודה קרא את המידע שרכזנו.

איך כותבים?

לפני שניגש אל המשך המאמר, בו מופיעים טיפים לכתיבת עבודה, נתחיל מכמה קווי יסוד חשובים בכתיבת העובדה. על הכתב להיות בפונט david, גודל 12. להקפיד על רווח וחצי (1.5) שורה שבין פסקה לפסקה. על הכתיבה להיות רהוטה ומסודרת- זה א"ב של איכות העבודה. אסתטיקה חשובה מאוד! הקפידו לקרוא את דף ההנחיות אשר מחולק על ידי המרצים.

מה כותבים?

יש לכתוב מבוא- קווים כלליים של תוכן עבודתכם. המבוא הינו השער הפותח למחקר שלכם. לאחר כתבו כותרות פרקים, כדי ליצור סדר קריאה ברור ורציף לתוכן שלכם. יש לכתוב סקירת ספרות שמבוססת על מקורות אקדמיים, שתומכים במחקר שלכם. יש לציין את שם משפחת המחבר ואז את שנת הפרסום. למשל: (יערי, 2015). מערך המחקר מהווה את הדרך בה חוקרים את הנושא. הממצאים המאששים את השערתכם. דיון ומסקנות הינם החלק האחרון והסוגר של עבודתכם. רשימה ביבליוגרפית הינה הרשימה של המקורות בהם נעזרתם עבור עבודתכם. יש לכתוב לפי כללי ה-APA: לפי סדר א"ב. וכך: שם משפחת המחבר. (שנה). שם מאמר. הוצאה לאור או מקור בתוכו המאמר מופיע, מס' עמודים. כעת נעבור אל הטיפים לכתיבה עצמה. אם אתם עדיין מתקשים בנושא ורוצים לדעת עוד, דעו שקיים סיוע בתהליך כתיבת עבודות סמינריוניות. בו צוות כותבים מקצועי ילווה אתכם לכל אורך התהליך בכתיבה.

טיפים חשובים