אם יש עבודה אקדמית שנחשבת למורכבת יותר מאשר עבודות אחרות, הרי שזו תהיה עבודת מחקר בפסיכולוגיה. במאמר זה נעסוק על התוכן שתצטרכו לכלול בעבודת מחקר בפסיכולוגיה ועל המשמעות שלה כעבודת סמינריון.

עבודת מחקר בפסיכולוגיה

לא אחת, תלמידים רבים מתקשים בעבודת מחקר בפסיכולוגיה, שכן היא דורשת קו חשיבה ייחודי ומקורי על נושאים שלא תמיד מסתדרים יפה בעין האובייקטיבית. עבודת מחקר שכזו צריכה להתבצע לאחר מחקר מעמיק בספרים ובכתבי עת עתיקים שנשענים על מוסכמות מסוימות.

אם אתם רואים את עצמכם כבוני מחקר טובים, הרי שלא תהיה לכם כל בעיה לעשות זאת אך יחד עם זאת, חשוב שתזכרו שתמיד תוכלו לקנות מחקר כזה מגופים שונים (ניתן למצוא אותם ברשת באתר http://matala.co.il למשל) ולהגיש באמצעותם עבודה מסודרת ויסודית מבלי שתצטרכו לעמול עליה.

לבנות מחקר פסיכולוגי בקלות

אם חשבתם בכל זאת לעשות בעצמכם מחקר אקדמי בפסיכולוגיה, זה יהיה כרוך בעבודה מעשית מועטה, ותעסקו יותר בהיבטים תיאורטיים של הפסיכולוגיה. האם אתם מעדיפים מספרים קבועים על פני אבחנות סובייקטיביות? תצפיות מדעיות לטיפול כזה או אחר? אם כן, אולי קריירה בפסיכולוגיה מחקרית היא בשבילכם.

האם אתם אנשים אנליטיים?

לפני שתקפצו על עגלת המחקר הפסיכולוגית, שאלו את עצמכם אם אתם באמת אנשים אנליטיים. תנאי הכרחי לקריירה בפסיכולוגיה מחקרית, הוא תפיסה איתנה – ואולי נטייה טבעית לעבודה עם מספרים ונתונים.

הגדרה של המושג "חשיבה אנליטית", היא כהפרדה מופשטת של שלם לחלקים המרכיבים אותה בכדי ללמוד את החלקים ואת קשריהם, וזה בדיוק מה שמחקר צריך לכלול.

בכלל, כל מחקר שתעשו, תצטרכו לעמול בעיקר על חיפוש נתונים יבשים ולאפשר לחשיבה הייחודים שלכם לפענח אותם בדיוק כמו שאתם חושבים ומבינים.