מדריכים לקשירת תפילין

קשירת תפילין נעשית תוך כדי שקושרים בחלק אחד את היד ובחלק השני את הראש. הקשירה של הראש נעשית בצורה האות דל״ת ולעומת זאת קשירת היד בצורה האות יו״ד. בכל אופן, אפשר לראות כי ישנו שוני בין העדות בכל הקשור לצורת הקשירה, כך שתימנים קושרים אחרת ביחס לאשכנזים למשל. 

צורת האות יו״ד – אופיינת לכל העדות

ביצוע של קשירת תפילין בצורה האות יו״ד זהו דבר שנחשב אופייני לכל העדות ולפיכך אפשר לומר בבירור כי מדובר במסורת אשר נחשבת כללית. בכל אופן, ישנם היבטים נוספים שצריכים להתייחס אליהן, כמו אופן הנחת התפילין בה תמיד מוזכר שם השם. לפיכך אפשר לראות כי ישנם לא מעט אספקטים שונים להתייחס אליהם וזאת כל עוד מדובר על הנושא של הנחת התפילין וזהו דבר שכל אחד מכם צריך להביא בחשבון.

כל עדה וקשירת התפילין שלה

לבסוף עליכם לקחת בחשבון כי ישנן דרכים שונות לבצע קשירת תפילין ותצטרכו להחליט מה הצורה המועדפת עליכם. לאחר מכן תוכלו למצוא ברשת שלל מדריכים לקשירת תפילין שיוכל להסביר לכם בצורה מעמיקה על כך ועל כל האופציות השונות שקיימות.

אז אם אתם חדשים לעולם של הנחת התפילין יהיה כדאי לכם להיות סבלניים עם כך ולוודא כי אתם מודעים היטב לכל אחת מהאפשרויות השונות שתהיינה קיימות לכם בדרך. אך ורק כך תשיגו את המענה הרצוי והנחת התפילין תבוצע בדיוק כפי שהייתם מצפים ותוכלו לצבור פרקטיקה במהירות רבה. 

לפיכך תרצו לשים לב כי אתם לוקחים זאת בחשבון ומודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה קיימות לכם בכל הנוגע לכך. רק בדרך הזו תפעלו באופן הרצוי בעצם. הרי בוודאי לא תרצו להתעכב עם הכניסה שלכם לעולם הזה.

 

הכתבה מאת תפילין ישראל