שיטות טיפול רבות קמות כפטריות אחר הגשם. בכל תקופה אנחנו מתבשרים על שיטת טיפול נוספת שמבטיחה ניסים ונפלאות. אנחנון כאן על מנת להכיר לכם את שיטת המיינפלוס. מהי למעשה השיטה? כיצד היא פועלת ומה היא מבטיחה? ננסה לבדוק.

מיינדפלוס – מה זה?

שיטת מיינדפלוס שלומדים בקורס מיינדפולנס נועדה למעשה לשפר את איכות החיים שלנו תוך הפחתת לחצים. (מוצר שהעולם המודרני מייצר ממנו בכמויות אדירות…) מיינדפלוס משמעותה – "לשים לב מתוך כוונה בהווה וללא שיפוטיות".

נפשט את המשפט על מנת שתוכלו להבין היטב איך וכיצד פועלת השיטה ומהם הקווים המנחים שלה.

"לשים לב" – האדם שמטופל בשיטה זו לומד לשים לב ולהיות ערני לגוף שלו, למחשבות שלו, לרגשות שלו ולכל מה שהוא באמת.

השיטה הזו שאותה ניתן לראות בכתובת https://mindfulness4u.co.il/ מעודדת לשים לב לרגעים היפים שאנחנו פוגשים בדרך, לאנשים האהובים עליו וכדומה.

"מתוך כוונה" – העידן המודרני אינו מיטיב בלשון המעטה עם רמת הקשב והריכוז שלנו. במיוחד עבור אנשים העוסקים בעבודה עם מחשבים, הם מוצאים את עצמם לא פעם מתקשים מאוד להתרכז בעבודתם. הם מוסחים מכל מה שקורה סביבם, קמים ממקום מושבם לחפש משהו לנשנש, לשתות, לעשן ובעיקר 'לברוח' מהעבודה. השיטה הזו פועלת ברכות אך בנחישות מתוך מטרה להגביר את הקשב תוך הכוונת תשומת הלב למשימה העומדת לפנינו.

"בהווה" – אם נבחן את עצמנו נגלה כי רוב הזמן הראש שלנו, המחשבות שלנו והטרדות שלנו סובבים סביב החוויות שחווינו בעבר מתוך דאגה לעתיד. וההווה? הוא נמצא באיזשהו מקום באמצע כשאנחנו לא ממש מתייחסים אליו. עד שהוא הופך לעבר… שיטת המיינדפלוס פועלת ומלמדת אותנו לחיות את ההווה לפני שהוא הופך לעתיד. כי ההווה הוא הזמן היחיד אשר בו אנחנו חיים ועדיין יכולים להשפיע.

"ללא שיפוטיות" – כל אדם הוא שיפוטי. כלפי הסביבה אך גם כלפי עצמו. לא פעם האדם לא מצליח התקדם בגלל שהוא מאוד שיפוטי כלפי עצמו. באמצעות השיטיה מלמדים את המטופל לקבל את עצמו כמו שהוא, להיות סקרן מול מה שקורה סביבו והכל מתוך קבלה של השינויים השונים המתרחשים באופן טבעי.