על פניו, לימודי סקסופון לא אמורים להיות שונים מלימודים על כלי נגינה אחרים. אנחנו צריכים לדעת כיצד לאחוז בכלי, כיצד להציב את האצבעות במקומות הנכונים, איך להפיק צליל נכון ומדויק, וכמובן כיצד לייצר מנגינה שלמה. 

אך לימודי סקסופון, כפי שאנחנו יכולים להניח הם שונים במובנים מסוימים, מאחר ומדובר בכלי ייחודי ושונה. סקסופון הוא כלי כבד יותר מהרבה כלים אחרים, ולא פחות חשוב, זה כלי שדורש שילוב בין אצבעות לפה, אנחנו צריכים ללמוד כיצד לנשוף בצורה נכונה ובו זמנית גם לנשום דרך האף, כל זה בזמן שאנחנו אוחזים בכלי ומשתמשים בו בצורה חכמה, בשביל שנוכל לעבוד איתו. 

לפני שנסביר מה עלינו לשים לב בעת לימודי סקסופון, חשוב להדגיש, הרבה מאוד צעירים וצעירות בוחרים ללמוד לנגן על כלי זה, לעיתים באופן בלעדי ולעיתים במקביל לכלים אחרים שהם לומדים עליהם, כמו למשל גיטרה או כלים אחרים. ההסבר הוא, כך הם לומדים לנגן על שלל כלים ויכולים להשתלב בלהקות שונות. 

מה חשוב לדעת על לימודי סקסופון?

ראשית, אנחנו צריכים ללמוד איך לעבוד עם הכלי מהבסיס. כלומר, איך להחזיק בו, איך להעביר את האצבעות ממקום אחד לשני, וכאמור, איך לשלב בין עבודה עם האצבעות לעבודה עם הפה. השילוב כאן מאוד חשוב בשביל שנוכל לייצר מנגינות בצורה נכונה. 

שנית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון, בדומה לכלי נגינה אחרים, שעלינו להתאמן באופן קבוע, ללא הפסקה. גם אם אנחנו לומדים לצורך תחביב ולא בשביל לעסוק בתחום באופן מקצועי, אזי שעלינו להתאמן מדי יום מספר שעות. 

שלישית, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שהלימודים הם הדרגתיים, אף אחד לא נהיה סקסופוניסט לאירועים ביום אחד.