קורות החיים שלכם הוא נושא ארוך שכולל הרבה מאוד פרטים. איך מעלים את כל זה הכתב? ברור שאף אחד לא מתכוון שתכתבו ביוגרפיה על החיים שלכם. כל מה שצריך זה לכתוב את הפרטים הרלוונטיים כעובדים ביחס למקום העבודה אליו אתם מציעים את עצמכם. כך שצריך ללמוד איך לכתוב את המסמך הזה כדי שהוא יהיה אפקטיבי ויביע את המסר הרצוי לכם ובשביל זה כתבנו עבורכם מדריך קורות חיים.

המדריך לכתיבת קורות חיים

יש כמה נקודות חשובות שצריך להיות מודעים להם כאשר כותבים קורות חיים. כי אם יש לנו מטרה בכתיבת קורות החיים, חשוב כי נחתור אליה בעת הכתיבה. כך הסיכויים שהמסמך שלנו ימלא את מטרתו – גדלים.

  1. היצמדו לכללים – חשוב להיצמד לכללים. יש כללים ועל פיהם צריך לערוך את המסמך הזה. מדובר על מסמך רשמי ולא על סיפור דברים שכל אחד יכול לנסח כרצונו. אז לפני שמתחילים לכתוב צריך ללמוד את הכללים.
  2. התרשמו מדוגמאות – במקרים רבים דוגמה טובה יכולה ללמד אותנו הרבה מאוד. גם לעניין קורות חיים כדאי להתרשם מדוגמאות של מסמכים ערוכים ומנוסחים. כך תלמדו למה בעצם אתם רוצים להגיע, ואיך אמור המסמך שלכם להראות.
  3. עיצוב – העיצוב של המסמך הינו דבר בעל חשיבות רבה. ככלות הכול גם המעסיק האינטליגנטי והערכי ביותר מתרשם ממראה העיניים ומהעיצוב של המסמך. מסיבה זו כדאי לחשוב על עיצוב מאיר עיניים ועל מראה מוצלח וברור. בצורה כזו המסמך שלכם יזמין את המעסיק הבא לעיין בו, ואולי להחליט כי אתם אכן מתאימים לתפקיד.
  4. היו כנים – כנות היא מצרך נדיר אך גם חשוב. קורות החיים שאתם כותבים צריכים להיות מנוסחים בנימה כנה וברורה. כך שלא תתקבל הרגשה שיש לכם על מה להסתיר.