קריינות הוא תחום מבוקש ונדרש. כל כך הרבה הפקות תרבות יש כיום, כל כך הרבה מופעים ואירועים, מה שמצריך מספר רב של אומנים לצד קריינים שילוו את ההפקות הללו. אמנם מדובר על תחום שהבסיס שלו הוא כישרון מולד. אבל זה לא רק זה. לצד הכישרונות חשוב ללמוד את התחום. כי כמו בעוד הרבה תחומים אחרים, יש כשרון ויש כללים. יש אינטואיציה ויש מקצועיות. ואכן, כדי לעבוד בתחום ולספק שירותי קריינות צריך לעבור קורס מתאים. בקורס זה מכירים את התחום, רוכשים מיומנויות, מתנסים בפועל ומקבלים משוב.

כיצד מתקבלים לקורס?

היות ומדובר על קורס שמושך אליו את מי שיש לו את החוש ואת הכישרון, אין כאן תנאי קבלה. כל מי שרואה את עצמו מפתח את היכולת שלו לקריין ואת הכישרון שלו בתחום המשחק, מוזמן להצטרף לקורסים. כמובן שתוצאות הלימודים תלויות במידה רבה בכישרון הבסיסי וגם בהשקעה של הלומדים. כי ככל שהלומד בעל כישרון גדול יותר, ככל שהוא משקיע ומתאמץ לשפר הישגים, כך הוא יכול לשפר את התוצאות. ובסופו של דבר למצוא את עצמו עובד בתחום.

מטרת הלימודים, מהי?

אמנם רבים רואים את הקורס כקרש קפיצה לעיסוק בתחום. אבל זה לגמרי לא רק זה. יש רבים אחרים שמחפשים להתפתח ולשפר את ארגז הכלים שלהם. הם מעוניינים להעשיר את היכולות שלהם ואת הידע בתחום המשחק, וליהנות עם פיתוח עצמי. כי לא תמיד זה עניין של קריירה ורצון להתפרנס. במקרים רבים הלימודים באים למלא את הנפש ולפתח כישורים ויכולות פוטנציאליים.

האם כדאי לי ללמוד?

היות וכל אחד יכול ללמוד חשוב שכל אחד יחשוב ויבדוק האם הקורס מתאים לו ועשוי להועיל לו. חשוב לאהוב את תחום המשחק, לרצות להשמיע קול ולהיות בעלי דיבור רהוט וקול נעים לאוזן. כמו כן חשוב לאהוב את הקול שלכם ולשמוח עם כל אימון והתנסות. לתרגל ולהתנסות, לשפר את הביצועים ואת התוצאות. אם החלטתם ללכת על קורס קריינות – כדאי להכיר את בתי הספר שפועלים בענף ולבחור נכון! מידע על עלויות ופרטים נוספים ניתן למצוא כאן.