כשמגיע גיל מסוים ואנו מתחילים להיחשף לחשיבות של ציון הפסיכומטרי לצורך קבלה ללימודים גבוהים, דבר אשר ישפיע על המשך החיים שלנו, אנו מתחילים להילחץ. למעשה, אין ללחץ הזה בסיס כיוון שהוא רק יכול לפגוע בכם. אם תבינו את המהות האמיתית של הפסיכומטרי ותעשו את ההכנה הראויה, אין סיבה שלא תצליחו להוציא את הציון הנדרש שלכם לקבלה ללימודים אקדמאיים.

לשם מה אני צריך את מבחן הפסיכומטרי?

מבחן הפסיכומטרי נועד למעשה לבחון את היכולות שלנו להתקבל ללימודים גבוהים. כמעט לכל תואר אקדמי יש הצורך בציוד פסיכומטרי מגובה מסוים כדי להתקבל ללימודים. המקצועות המתקדמים יותר כמו עריכת דין, רפואה וכד' – דורשים ציון פסיכומטרי גבוה, משום שהלימודים עצמם יציבו בפני הסטודנט אתגרים לא פשוטים של יכולות שיזדקק להם לצורך השלמת הלימודים והכשרה לאותו תפקיד. אם את הפסיכומטרי הוא לא עובר – אין סיכוי שיעבור את תכנית הלימודים בהצלחה ולכן כדי לסנן אנשים שלא מתאימים ללימודים בתחומים מסוימים, אלה נדרשים בעשיית מבחן פסיכומטרי וקבלת ציון מינימלי מסוים.

שאלות נפוצות שכדאי להכיר:

מהו מבחן הפסיכומטרי?

מבחן פסיכומטרי הוא מבחן המורכב מ3 חלקים: אנגלית, מתמטיקה ושפה וכולל שאלות אמריקאיות שמטרתן לבחון את יכולותיו של הנבחן ובהתאם לנוסחה שנקבע מראש, תציג את ציון התלמיד בהתאם לביצועיו. למהירות הענייה על התשובות וכמובן גם לאמיתותן יש כמובן את ההשפעה הישירה על הניקוד הסופי.

כיצד להתמודד עם לחץ בבחינה?

לחץ הוא גורם שעשוי להכריע אותנו בכל מקום ובכל שלב בחיים ובמיוחד במבחן הפסיכומטרי. כדאי ללמוד תרגילי נשימות ושיטות להפחתת הלחץ טרם הבחינה.

האם חובה לענות על כל השאלות?

לא חובה לענות על כל השאלות אולם אם אתם רוצים לשפר את הסיכוי שלכם לציון גבוה יותר כדאי לנחש את התשובה גם אם עובר הזמן ואתם מתעכבים על השאלה יותר מדי.

אם הציון שלי לא מספיק האם אוכל לעשות מבחן פסיכומטרי נוסף? אם כן תוך כמה זמן?

ודאי. כבר במועד הבחינה הבא תוכלו לגשת ואף רצוי. בסופו של דבר אתם תרצו להשיג הציון הנדרש לטובת הלימודים שאתם רוצים להתקבל אליהם ולכן תצטרכו לגשת כמה פעמים שצריך עד שתשיגו את הציון הנדרש.