הכנה לפסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מאפשר להכין את הסטודנטים לבחינה הפסיכומטרית אשר משמשת ככלי מיון לכניסת מכללות ואוניברסיטאות. המוסדות האלו עושים שימוש בציון הפסיכומטרי על מנת לנבא את הסיכויים של מועמד ללימודים להצלחתו. ציון זה נקרא גם ציון משוקלל מכוון שהוא בשקלול עם ציון הבגרות. עם זאת, קיימים מסלולי לימוד אשר ניתן להתקבל על פי ציון הבגרות או על פי ציוד הפסיכומטרי בלבד.

כיצד לבחור את קורס הפסיכומטרי שיביא להצלחה?

להלן כמה טיפים משמעותיים לבחירת קורס פסיכומטרי שיכין אתכם בצורה הטובה ביותר לבחינה:

  • ראשית, מומלץ לבחור בקורס אשר מציע כיתות קטנות של פסיכומטרי. רצוי לבחור בכיתה עד 18 תלמידים על מנת לקבל את שיעורים יעילים שיובילו אתכם להצלחת הבחינה.
  • שנית, חשוב לברר כמה שיעורים כוללים הקרוס ולבחור בכמה שיותר מפגשי פסיכומטרי. שיעורים אלו מאפשרים לתלמידים מספיק זמן תרגול כדי להיות מוכנים לבחינה.
  • בנוסף לכך, חשוב לוודא שהמורים והחומרים של הפסיכומטרי מותאמים לתלמידים שעברו אבחון הפרעות קשב וריכוז או אבחון לקויות למידה.
  • כאשר הנכם מחפשים להירשם לקרוס פסיכומטרי, מומלץ לברר לגבי תכניות למידה ופתרונות יצירתיים אשר הוא מציע לתלמידים. רצוי שקורס זה יעשה שימוש בתוכנת מבחנים מסוימת, בסרטונים שונים, אוגדן וספרים בחינות, אפליקציה ללימוד מילים ועוד. יש לבחור בקורס אשר ילווה אתכם בדרך המוצלחת, הנוחה והנכונה ביותר אל הצלחת בחינת הפסיכומטרי.
  • רצוי לבחור בקורס פסיכומטרי המציע מחלקה על מנת לעזור תלמידים לעבור אבחון הפרעות קשב וריכוז או אבחון לקויות למידה וכך לקבל הקלות ביום הבחינה. בנוסף, קיימים קורסי פסיכומטרי שמסייעים לתלמידים אלו לתבוע קצבת שיקום של הביטוח לאומי.

עבור מי מיועד קורס פסיכומטרי?

קרוס פסיכומטרי מיועד עבור כל תלמיד אשר סיים בהצלחה את הבגרויות ומעוניין ללמוד במכללה או באוניברסיטה. יש לדעת שכל תחום לימוד דורש ציון מסוים – כלומר מכללת ללימודי היי טק ידרוש ציון שונה מאשר אוניברסיטה ללימודי רפואה למשל. עם זאת, תלמידים אשר מעוניינים לעבור אבחון הפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה בכדי לקבל הקלות לבחינה, זקוקים לחפש קורס המספק את שירות זה.