טיפול ברפואה סינית היא כבר מזמן לא תחום ששייך רק לסינים. כיום אנחנו עדים לכך כי בכל העולם נעשה שימוש בידע אשר מביא עמו העולם הסיני בתחום הרפואה הסינית. מה היא בעצם הרפואה הסינית והיכן בישראל אפשר ללמוד את הנושא על בוריו? ננסה לבדוק.

מהי רפואה סינית?

הרפואה הסינית היא רפואה אשר מבוססת ובנויה על בסיס של ידע עתיק. הסינים חקרו את תופעות הטבע השונות ותעדו באופן מסודר את כל המערכת הטבעית כאשר הם הרכיבו על סמלך מחקרים אלו פילוסופיית חיים שלמה אשר מסבירה לעומק את כל המבנה של היקום על כל מרכיביו. בין היתר נכלל כמובן גם האדם שהוא בעצם מהווה גולת הכותרת של כל המחקר. האדם מורכב מאותן העקרונות והוא מושפע מהטבע ומכל הסובב אותו. על בסיס אותה פילוסופיית חיים התפתחה לה הרפואה הסינית אשר בה מתועדות ההשפעות של כל הגורמים הסביבתיים על האדם. הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית.

הרפואה הסינית מתקדמת

הרפואה הסינית אף הלכה והתפתחה עוד כאשר היא פיתחה שיטות רבות אשר כוללות אבחונים מקצועיים וגם טיפולים מסוגים רבים ומגוונים.

כמו אקופונקטורה שזהו דיקור סיני או צמחי מרפא שונים, טווינא או שיאצו, תזונה וצ'יקונג כאשר כל אחת מהשיטות הללו מהוות כיום מאגר גדול של כלי טיפול, אבחון וריפוי.

למעשה המטרה של כל השיטות הללו היא לסייע לכל אחד לאמץ לעצמו את דרך החיים הכי מתאימה לו תוך איכות חיים טובה יותר ושמירה על בריאותו השלמה.

היכן לומדים את זה?

זה בדיוק מה שאנחנו מציעים לכם כאן במסגרת מכללת מעינות לרפואה משלימה. את האפשרות ללמוד ולהכיר מקרוב את כל התחום של הרפואה הסינית בצורה מקצועית ויסודית. כך שבסופו של דבר אתם תצאו עם כל הידע הנדרש.