בישראל נפגעים מידי יום נהגים ועוברי דרך בתאונות דרכים. זאת יכולה להיות תאונה ליד מקום המגורים או בכביש מהיר, פגיעה כזאת יכולה לקרות מהתנגשות ברכב אחר, זאת יכולה להיות תאונה בזמן נסיעה למקום העבודה ושאר מצבים מסוכנים כמו למשל כאשר נוהגים תחת השפעת סמים או אלכוהול.

בכל מקרה יש לא מעט תאונות שיכולות לקרות. אם תאונה כזאת קרתה לכם אתם חייבים לדעת כיצד להתנהל במקרה כזה. אז מה עושים במידה ונפגעת נפגעתם בתאונת דרכים? הנה כמה שיטות להתנהלות:

פניה אל המוסד לביטוח לאומי

הגישו את כל הטפסים הדרושים למוסד לביטוח לאומי על מנת שתוכלו לקבת קצבאות ופיצויים לאחר פגיעה בתאונה. המוסד לביטוח לאומי מטרתו לפצות את המבוטחים שלו על פי החוק במידה קרתה תאונת דרכים בעוד שהמוסד מעניק דמי פגיעה, או קצבה חד פעמית, קצבת נכות, דמי מחלה, תשלום על ימי אשפוז, דמי אבטלה בעת הצורך ושאר קצבאות וגמלאות. לכן הפעולה החשובה ביותר היא לפנות לביטוח לאומי למלא טפסים לצרף מסמכים רפואיים רלוונטיים ולהגיש כמה שיותר מהר את התביעה.

פניה אל חברת הביטוח הפרטית

לאחר מכן מומלץ לפנות לחברת הביטוח הפרטית במידה ויש לכם ביטוח תאונות מקיף ובסיסי והגישו גם לחברה הזאת את הטפסים. העזרו בסוכן שלכם כדי לממש את זכויות הביטוח.

חיפוש עו"ד תעבודה מומלץ

העזרו בעוד דין מומחה בתחום התעבורה כדי את הזכויות הרפואיות בחינם תשלומים עד גמלה סיעודית במידה ותצטרכו אותה. עו"ד דנה דוד תייצג אתכם גם במידה ואתם נתבעים לדין בשל תאונת דרכים.

באמצעות כל הפעולות האלה תאכלו כבר עכשיו להתאושש ולהחלים בצורה הרבה יותר טובה מתאונת דרכים שקרתה לכם.