לקחת עפרון ביד, או בימינו עדכני יותר לפתוח את המחשב ולהתחיל להקליד מילים בזו אחר זו – כל אחד יכול לעשות את זה. זו פעולה פשוטה וכמעט טכנית שכולנו למדנו לבצע אותה כבר בראשית שנות הלימודים שלנו בבית הספר היסודי. אבל כאשר מגיעים לשלבים מתקדמים בהם עלינו להגיש טקסטים ערוכים בטוב טעם, כשאנו נדרשים לעמוד מאחורי עבודה אקדמית מקצועית זה כבר לא עניין פשוט כל כך. כי גם אם אנחנו כותבים את העבודה, או נותנים אותה למישהו אחר לכתוב, היא חייבת להיות מהוקצעת וכתובה היטב.

עריכה לשונית – מה זה?

השפה העברית הינה שפה עשירה ורבת אנפין. יש בה כל כך הרבה כללים תחביריים ודקדוקיים שמשליכים על הניסוח בכתב ובעל פה. זו הסיבה לכך שרבים הם אלו שמשלבים בכתיבה שלהם אינספור טעויות. החל משגיאות כתיב טיפשיות, המשך בשיבושי לשון וכלה בניסוחים לא תקניים. גם מי שיש לו עברית תקינה והוא בקיא בכללי השפה עלול למצוא את עצמו שוגה לא פעם. וזאת בגלל הסיבה שיתכן ויש כללים שאינם נהירים לו. כמו כן קורה לא פעם שאדם כותב שגיאה כלשהי, והיא פשוט נעלמת מנגד עיניו. הוא לא רואה אותה. עריכה אקדמית לשונית זה מקצוע אשר נועד להתאים את הטקסט לכללים באופן המדויק ביותר.

הפתרון לכל הטעויות והשגיאות

הפתרון המוצע לכל הטעויות הללו הוא הגשת החומר לעורך לשוני. עורך לשוני מקבל לידיו את כל הטקסט המוקלד. והוא מתחיל בשלב של עריכה. המטרה שלו היא לגעת באופן מינימלי בטקסט ולבצע בו עריכת לשון לשם תיקון הטעויות והשיבושים בלבד. ככל שהוא מקצועי יותר כך הוא יוכל לשמור על האותנטיות של הטקסט וההתערבות שלו תהיה מינורית בלבד. אם כי התועלת הינה משמעותית מאוד, כיוון שההתערבות שלו דייקה את הניסוחים, תיקנה טעויות ווידאה כי העבודה, המאמר או כל טקסט אחר מוכן להגשה ללא כל טעויות שמפארות אותה…

עורך לשוני מומחה לעבודה אקדמית

העבודה האקדמית אותה אתם מגישים היא בעלת השלכה על העתיד שלכם. לכן חשוב לאתר עורך לשון מקצועי ומנוסה בתחום.