לימודי שחייה אלו לימודים חשובים שמפתחים את היכולות של כל אחד. זה מתחיל בשיפור הגמישות, בסיבולת לב ריאה וממשיך גם ביכולות נוספות שקשורות לפעילות הקוגניטיבית, לביטחון העצמי ועוד. לימודי שחייה ניתן להתחיל מגיל צעיר מאוד. אמנם יש אנשים שדוחים את הלימודים הללו לגיל בוגר יותר בהם הילד יכול להגיע באופן עצמאי לבריכת השחייה ולהתאמן. אך לא מעטים הם ההורים שמודעים לחשיבות הרבה שיש לשחייה ולתועלת העצומה שבכוחה להביא כבר בגיל הרך ממש. 

זה הזמן לרשום את הגוזלים שלכם לקורס שחייה לילדים בירושלים >>>

חינוך גופני לעומת לימודי שחייה

נבין שיש הבדל בין הורים שלוקחים את הילד שלהם לבריכה כדי לחשוף אותו לסביבה של המים ולהכין אותו לשחייה, לבין לימודי שחייה של ממש. אם ניתן לקחת לבריכה גם תינוקות וליהנות עם פעוטות, הרי לימודי שחייה ממש נועדו לילדים בוגרים יותר החל מגיל 4. זה השלב בו הילד בשל להכיר את התנועות הרצויות במים ולרכוש את המסוגלות לשחות בכוחות עצמו במים. כמובן שהלמידה תמיד תהיה תואמת גיל על מנת לאשר לילד להפנים את התנועות ולסגל לעצמו את המיומנות של שחייה.

מתעניינים בחוג שחייה לתינוקות או לפעוטות? דברו איתנו>>>

אימון נחוץ בכל גיל

כמובן שכדי לרכוש יכולות כמו שחיה חשוב להתאמן באופן אינטנסיבי. אין די בשיעורים ברורים ומקצועיים ככל שלא יהיו. חובה להתאמן ולשפר את השחייה כדי לסגל לעצמנו את המיומנות הזו ולהתחיל לשחות ממש כמו שצריך. כבר בגיל ארבע יכול ילד להתחיל ליהנות משחיה וללמוד לחיות בשלום בתוך המים. לנשום כמו שצריך ולהתקדם בהנאה. להכיר סגנונות שונים של שחייה ולשכלל את הכושר הפיסי. מלבד לתועלת הנקודתית של שחיה ואימון יש בכך תועלות רבות אחרות שמקדמות את הילד ומביאות אותו לשיפור בהתנהלות היום יומית בכל התחומים.